PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=248045}
7,1 73 535
ocen
7,1 10 1 73535
6,0 11
ocen krytyków
Rocky Balboa
powrót do forum filmu Rocky Balboa

W niektórych scenach nie mogłam powstrzymać łez, np. w rozmowie Rochy'ego z synem:-Możesz w to nie uwierzyć, ale kiedyś tu się mieściłeś. Trzymałem cię tak wysoko mówiąc twojej matce – ten dzieciak będzie najlepszy na świecie. Ten dzieciak będzie lepszy od wszystkich. I pięknie wyrosłeś. Był to cudowny widok, każdy dzień był niesamowity. Wtedy przyszedł czas abyś stał się mężczyzną, abyś sam sobie radził i zrobiłeś to.
Ale gdzieś po drodze zmieniłeś się, przestałeś być sobą. Pozwoliłeś by inni mówili, że nie jesteś dobry. A gdy zrobiło się ciężko zacząłeś szukać czegoś, na co mógłbyś zwalić winę. Wielkiego cienia.
Pozwól, że powiem ci coś, co już już wiesz. Świat nie jest usłany promieniami słońca i tęcza. To bardzo podłe i okropne miejsce i nie obchodzi mnie jaki jesteś twardy, sprowadzi cię na kolana i będzie tam trzymać jeśli tylko na to pozwolisz. Ani ja, ani ty, ani nikt inny nie uderzy tak mocno jak życie.
W życiu nie jest ważne jak mocno uderzasz. Ważne jest ile ciosów jesteś w stanie przyjąć i dalej iść do przodu, ile możesz znieść i iść dalej do przodu. Tak się właśnie wygrywa.
Jeśli wiesz ile jesteś wart zdobądź to i walcz o to! Ale musisz być gotowy na porażki i przyjmować je a nie zwalać winę i mówię, że nie jesteś tu gdzie chcesz przez niego, ją czy kogoś tam. Tchórze tak robią a ty nim nie jesteś! Jesteś chyba lepszy, co?
Zawsze będę cię kochał, nie ważne co się stanie. Jesteś moim synem, moją krwią. Jesteś najlepszą rzeczą w moim życiu, ale dopóki nie zaczniesz sam w siebie wierzyć nie będziesz miał dobrego życia. Piękne słowa, co do filmu-jest wspaniały, moim zdaniem najlepszy ze wszystkich 6 części.

użytkownik usunięty
NATI221

A według mnie najgorszy. Jakoś tak nie przepadam za tą cześcią... Sam nie wiem dlaczego. Najbardziej lubię 1-kę i 4-kę.

ocenił(a) film na 9
NATI221

Najlepszy ze wszystkich ? Nie...choć zdecydowanie najbardziej sentymentalny i wzruszający - jak dla mnie równie dobry co pierwsza i druga część - a te cenię najwyżej. Moim zdaniem zdecydowanie lepszy od przecenianego Creeda za ktorego Sylwek dostał (WRESZCIE !!!) złotego globa...
P.S. uwielbiam serię Rocky, jak zresztą większość filmów z Sylwestrem Stallone
P.S. 2 Pierwszą część zaliczyłem w 1980 roku na czarnobiałym telewizorze u moich dziadków - zakradłem się do ich pokoju i oglądałem przez uchylone drzwi...miałem wtedy 8 lat...ech ten upływ czasu, przemijanie, starzenie się - też na Rocky Balboa łzy same mi ciekną z oczu.

użytkownik usunięty
NATI221

Dokladnie. Świetna część.

ocenił(a) film na 10

Ale najsmutniejsza.

ocenił(a) film na 7
NATI221

tak, ten monolog jest świetny.. to najlepszy moment filmu!:)

NATI221

Zdecydowanie jest to najlepszy powrót i długo nic go nie przebije, to nie odgrzewany kotlet, to wszytko co najlepsze z poprzednich części odziane w nowe szaty i ta wymowa 1- cześć o facecie co nie chciał być "kolejnym dupkiem z okolicy" i został wystawiony przeciwko samemu mistrzowi na pożarcie i nie wygrał, lecz wygrał sam z sobą i wszystkimi co nie wierzyli. A w 2006 kto wieżył w powrót Rockiego ? nikt, nawet ja , a on bił tak zażarcie że zmiękłem i nieraz płakałem i co można powiedzieć o tej części ?
Nieważne ile razy leżysz na deskach, ważne ile razy wstajesz (najważniejsze abyś wstał o jeden raz więcej niż leżysz) Ile w nas jest Rockiego - tylko my sami możemy to ocenić.

ocenił(a) film na 9
on995

Pięknie napisane. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
on995

Pięknie napisane. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
NATI221

Potwierdzam chyba najbardziej wzruszająca część ze wszystkich. Co tu dużo mówić cała seria Rocky'ego jest fantastyczna. Nie mogę się przekonać tylko do części 5. Ale reszta mistrzostwo. Gra aktorka, relacja Rocky Adrian. Nie wiem czemu dopiero dzisiaj oglądając 1 część zwróciłem na to uwagę. Może dorosłem. Soundtrack cudowny również

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones