Hôhokekyo tonari no Yamada-kun

1 godz. 44 min.
7,3 2 812
ocen
7,3 10 2812
1 712
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":2}
{"type":"film","id":111709,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/H%C3%B4hokekyo+tonari+no+Yamada-kun-1999-111709/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Rodzinka Yamadów
 • kokoc ocenił(a) ten film na: 8

  Jak dla mnie rewelacja. Polecam te anime do wspólnego rodzinnego oglądania. Szczególnie przypadł mi do gustu wykład babci Yamada o życiu rodzinnym z początku filmu-coś pięknego. Oczywiście pełno tez było dobrego ciętego humoru jak i sentencji.
  8/10

 • przemmeq ocenił(a) ten film na: 8

  kokoc Jak widać, audycja dzieł studia Ghibli na TVP kulturze przynosi żniwa, a co do filmu, jest on na pewno wyjątkowy. Kreska w anime jest charakterystyczna i na ogół nie różni się niczym w poszczególnych filmach, klimat jest fantastyczny, chwilami patetyczny, jednak Rodzinka Yamadów stawia ten koncept do góry nogami i właśnie dla tego jest warta uwagi.
  Gdzieś w czeluściach internetu wyczytałem recenzję, że wadą filmu jest jego długość, ja jednak dotrzymałem z przyjemnością do końca, oczywiście, było warto, nakręca pozytywnie, epizody są krzywym zwierciadłem rzeczywistości, pomimo tego uderza w nich niewymuszony, wręcz doskonały humor. 8/10 j.w.

 • maawi ocenił(a) ten film na: 8

  przemmeq długość rzeczywiście może przerazić, ale bez problemu można ją sobie podzielić na części (np. nagrywając lecące na TVP Kultura w lutym, bądź po prostu kupując w sklepie), a wtedy jeszcze bardziej delektować atmosferą, humorem i mądrostkami :)) Fenomenalne!