PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=806677}

Rodziny się nie wybiera

La ch'tite famille
6,2 7 041
ocen
6,2 10 1 7041
Rodziny się nie wybiera
powrót do forum filmu Rodziny się nie wybiera

Lost in translation

ocenił(a) film na 6

Bardzo fajny film i dobra gra aktorska. Problemem jest fakt, iż istotnym elementem dowcipu jest dialekt regionalny. Po pierwsze, takie komedie trudno sie tlumaczy i film jest raczej hitem dla Franzuów. Po drugie, mozna by się pokusić to tłumaczyć lepiej, ale musiało by to byc wybitne i kosztowne tłumaczenie. To tak jakby film oparty na gwarze goralskiej, sląskiej pokazywac za granicą.
Po trzecie - niezaleznie od trudności w tłumaczeniu - to co zrobili z tym filmem tłumacze jest karygodne. Podsumowując mnie sie i tak podobało, choc na sali było cicho i rozumiem ludzi, których film nie bawi.

Jacek_180

Obejrzałam i pomimo, że kwestie mówione w dialekcie brzmiały w polskim tłumaczeniu sztucznie, film bardzo mi się podobał. Fantastyczni aktorzy a Pierre Richard w końcowym utworze, rewelacyjny! Wisienką na torcie były sceny z planu filmowego, pokazane w trakcie wyświetlania napisów końcowych. Ależ sympatyczni ludzie stworzyli ten film! 8/10

Jacek_180

To prawda. To tak jak Bienvenue chez les Chtis. Film był rewelacyjny, jednakże moja żona, która nie zna francuskiego, kompletnie nie czuła humoru, skupiając uwagę na polskich napisach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones