PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37293}
plakat filmu Romeo i Julia

Romeo i Julia

Romeo and Juliet
7,6 3 310
ocen
7,6 10 1 3310
6,8 5
ocen krytyków
Romeo i Julia

We włoskim mieście Werona od niepamiętnych czasów rodziny Capuletich i Montecchich toczą spór. Pewnego dnia Romeo (Leonard Whiting), przystojny młody Montecchi, postanawia zlekceważyć konwencję i udaje się na bal organizowany przez Capuletich. Na miejscu bez pamięci zakochuje się w pięknej Julii Capuleti (Olivia Hussey). Po krótkim zalotach, para postanawia uciec, co wywołuje jeszcze większe napięcie między zwaśnionymi stronami.

platforma vod

Film Zeffirellego to jedna z najlepszych adaptacji filmowych wielkiego dzieła Szekspira - nieśmiertelnej historii dramatu miłosnego dwojga nastolatków należących do wrogich sobie klanów rodzinnych. Szczególnie godne uwagi są tu: wspaniała scenografia, mistrzowskie zdjęcia, zrealizowane przez laureata Oscara Pasquale De Santisa, a także niezrównana, nawiązująca do kompozycji z epoki muzyka Nino Roty. Wiarygodności dodaje filmowej historii wiek odtwórców głównych ról, piętnastoletniej Olivii Hussey i siedemnastoletniego Leonarda Whitinga - rówieśników bohaterów opisanych przez Szekspira. Film Zeffirellego jest jednym z tych dzieł, które sięgając po wielką literaturę tworzą nową jakość, utrzymując jednocześnie poziom dorównujący oryginałowi.
[Filmoteka Narodowa]

enasia
opis użytkownika

Jedna z najsłynniejszych adaptacji dzieła Szekspira - historia o miłości Romea i Julii, pochodzących z wrogich sobie rodzin. Młodzi poznają się na balu maskowym, który odbywa się w domu Julii. Zakochują się w sobie do szaleństwa. Następnego dnia pobierają się w celi ojca Laurentego. Jednak nienawiść ich rodzin i nieszczęśliwy zbieg okoliczności stają się przyczyną tragedii.

Siwus_i_Dagus
opis użytkownika

Adaptacja dramatu Williama Szekspira. Historia tragicznej miłości dwójki nastolatków, których zwaśnione rodziny nie potrafią dojść do porozumienia. Romeo i Julia postanawiają za wszelką cenę ratować ich wielkie, choć bardzo młode uczucie.

marczykowski
opis użytkownika