PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=164}

Ronin

7,5 61 395
ocen
7,5 10 1 61395
6,9 11
ocen krytyków
Ronin
powrót do forum filmu Ronin

7/10

ocenił(a) film na 7

Film dobry ale kilka niedociągnięć raziło w oczy. Np. scena kończąca pościg gdzie Gregor ledwo wyczołguję się z płonącego auta z walizką po czym za chwilę zaczyna z nią uciekać - a Sam i Vincent dalej stoją na górze... To było bardzo nierealistyczne. Podobnie pod koniec gdzie Vincent dostaje dwie kulki w brzuch po czym za chwilę ratuję Sama. Albo jak Sam goni Gregora z pistoletem w ręku i jest na tyle blisko żeby postrzelić go w nogę - nie robi tego... Było jeszcze kilka takich scen które trochę zepsuły ten film. Tak jak ktoś już wcześniej pisał film był bardzo dobry do momentu podmiany walizek prze Gregora. Potem pojawiły się te niedociągnięcia i jakby pomysł na fabułę się skończył. Duży plus za pościgi jednak imho film gorszy od Gorączki.

ocenił(a) film na 9
LightsOut

Podobne sceny nas raziły. Scenę pościgu z pistoletem w ręku tłumaczę sobie tym, że musiał mieć go żywego żeby dowiedzieć się gdzie jest walizka - z postrzelonym ciężko może byłoby uciec przed policją etc. Scena na moście - też mnie denerwowało to że stanęli jak wryci. Denerwowały mnie jeszcze wiecznie migające światła w pościgu :)

ocenił(a) film na 8
LightsOut

Z tym strzałem w nogę to przesadziłeś ;D

I co dalej?
Strzelił w nogę trafił w tętnicę i koleś się wykrwawił i walizki nie ma.
Albo strzelił w nogę i teraz musi go taszczyć na plecach do samochodu. Myślisz że ochrona koloseum by nie zareagowała? Musieli go wyprowadzić po cichu. Gregor o tym wiedział dlatego zaczął krzyczeć i wzywać pomocy aby zwrócić na siebie uwagę. Bo to oni by zostali zatrzymani a nie on w razie interwencji policji. On udawałby turystę na którego napadnięto i tyle.

Róznych "niedociągnięć" jest znacznie więcej. Ja dorzucę to że ochrona która składała się z profesjonalistów nie wdawała by się w wymianę ognia na światłach tylko od razu wiałaby nie czekając na polecenia gościa z walizką. Bo tak postępują profesjonalni ochroniarze w razie zasadzki.
No ale film, szczególnie holywódzki rządzi się pewnymi prawami.

Tak czy inaczej trzeba przyznać że film ma fajny klimat i dobrze się go ogląda.

ocenił(a) film na 7
LightsOut

Mnie wkurzyła scena, kiedy Sam podchodzi do Deidre która siedzi w samochodzie i ma ja zastrzelić jeśli ruszy, a do samochodu zbliżają się Gregor i seamus który go eskortuje - pół biedy, że on jej nie zabija, ale dlaczego Vincent, który jest parę metrów od seamusa nie strzela w niego? Na chwilę się uchyla przed samochodem a potem co? Znika z kadru jakby go nie było, a oni sobie uciekają. Mógł chociaż samą rękę wyciągnąć zza żółtego vana i nawalać jeśli bał się postrzelenia, nie wspominając o tym, że mógł rozwalić seamusa zanim Deidre ruszyła - na co on w ogóle czekał? Miał walizkę na wyciągnięcie ręki, film mógł się tam skończyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones