PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=164}

Ronin

7,5 61 452
oceny
7,5 10 1 61452
7,0 12
ocen krytyków
Ronin
powrót do forum filmu Ronin

"-Za dużo myślisz.
-To miała być obelga? Tego jeszcze nie słyszałem."

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

-Boisz się o swoją skórę?
-Okrywa moje ciało.

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

-Zabiłeś już kogoś?
-Zraniłem czyjeś uczucia.

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

-Zróbmy coś wreszcie.
-Robimy. Czekamy.

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

-Co robisz?
-Krwawię.
Zszyjecie mnie beze mnie?
-Tak.
Pozwólcie zatem, że zemdleję.

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

"Ja bym tam nie szedł."

ocenił(a) film na 6
AutorAutor

Jestem mocno odmiennego zdania. Co prawda nie powiem, żeby te dialogi raniły uszy (aż tak złe nie są), ale są lekko konsternujące. Bardzo wyraźnie silą się, by być oryginalne i ciekawe, ale przeginają w tych staraniach. Mam wrażenie, że nie całkiem pasują do postaci i w nikłym stopniu uczestniczą w budowaniu ich osobowości. Ogółem nie bardzo trawię te dialogi Mameta - głównie działają mi na nerwy.

ocenił(a) film na 10
bober

https://www.youtube.com/watch?v=elrnAl6ygeM

ocenił(a) film na 6
AutorAutor

Widziałem już ten film i nawet scena, którą podajesz, trochę utkwiła mi w pamięci. Tam dialogi wyglądają trochę lepiej - na pewno spełniają swoją rolę i pasują do koncepcji filmu. Ale też nie jestem nimi zachwycony. Może to tylko kwestia subiektywnych upodobań. ale nie podchodzi mi jego podejście do dialogów.Szerzej - może chodzi o fakt, że nie gustuję w typach postaci, które wygłaszają takie kwestie; w postaciach napisanych przez Mameta.

Poza tym mam wrażenie (może mylne), że jego dialogi są zawsze do siebie podobne - za bardzo. Te ciągłe wchodzenie sobie w słowo przez rozmówców, uszczypliwe kłótnie, częste używanie niedopowiedzeń i skrótów myślowych. Mam wrażenie, że nie wszędzie to pasuje i niekiedy mam dość.

ocenił(a) film na 10
bober

Zgoda.
Ale nie w przypadku "Ronina".
Tu rozmowy są bardzo... ekonomiczne. A jednak kompletne. Wystarczające, jeśli chodzi o ilość zawartej w nich wiedzy.


https://www.youtube.com/watch?v=x6oaXdPsiN0

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones