Film

Rapunzel

2009 59 min.
6,0 1 559
ocen
6,0 10 1559
331
chce zobaczyć
{"id":"544631","linkUrl":"/film/Roszpunka-2009-544631","alt":"Roszpunka","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/46/31/544631/7350768.2.jpg"}
Czarownica porywa małżeństwu nowo narodzoną córeczkę. Nadaje jej imię Roszpunka i zamyka w wysokiej wieży. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Młode małżeństwo spodziewa się dziecka. Gdy na prośbę ciężarnej żony, mąż zrywa dla niej rosnącą w ogrodzie złej czarownicy (Suzanne von Borsody) kapustę roszpunkę odkrywa to właścicielka. Przerażony mężczyzna, w zamian za warzywa, obiecuje oddać jej swoje nienarodzone dziecko. Po kilku miesiącach czarownica zabiera zrozpaczonym rodzicomMłode małżeństwo spodziewa się dziecka. Gdy na prośbę ciężarnej żony, mąż zrywa dla niej rosnącą w ogrodzie złej czarownicy (Suzanne von Borsody) kapustę roszpunkę odkrywa to właścicielka. Przerażony mężczyzna, w zamian za warzywa, obiecuje oddać jej swoje nienarodzone dziecko. Po kilku miesiącach czarownica zabiera zrozpaczonym rodzicom nowonarodzoną dziewczynkę i daje jej imię Roszpunka (Luisa Wietzorek). Gdy dziewczynka ma dwanaście lat, czarownica więzi ją w wysokiej wieży, do której można dostać się jedynie wspinając się po długim warkoczu Roszpunki. Pewnego dnia, w okolice miejsca uwięzienia dziewczyny dostaje się młody książę (Jaime Ferkic), który zauroczony pięknym śpiewem nieznajomej, używając podstępu dostaje się do wieży. Mężczyzna zaczyna codziennie odwiedzać Roszpunkę i w końcu młodzi zakochują się w sobie. Wkrótce czarownica odkrywa, że ktoś odwiedza jej podopieczną. Rozwścieczona tym faktem, postanawia ich rozdzielić.

na podstawie
Jacob Grimm "Baśnie braci Grimm - Roszpunka" (opowiadanie) / Wilhelm Grimm "Baśnie braci Grimm - Roszpunka" (opowiadanie)
studio
ANTAEUS Film- und Fernsehproduktionsgesellschaft mbH / Rundfunk Berlin-Brandenburg (RBB)
data produkcji
2009
tytuł oryg.
Rapunzel
inne tytuły
Roszpunka Polska
Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Roszpunka (tytuł serii) Polska
Więcej...
Film był kręcony w Pałacu Friedrichsfelde w Berlinie, słowiańskiej wsi w Brandenburg an der Havel, Pałacu Boitzenburg w Boitzenburger Land i Tagebau Meuro w Boitzenburgu, oraz Schorfheide (Niemcy).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych