Boris Aljinovic 

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":129,"rate":7.883720930232558,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":5,"rate":7.4,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":2,"name":"director","above5p":false,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":5,"rate":4.2,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}}]
7,9
129 ocen gry aktorskiej
Boris Aljinovic
Boris Aljinovic urodził się 23.czerwca 1967 roku w Berlinie, jego matka jest Niemką, ojciec Chorwatem. Po ukończeniu szkoły rozpoczął naukę w studium języków obcych, grał także w teatrze, ukończył szkołę aktorską Ernsta Buscha. Następnie rozpoczął pracę w teatrze w Cottbus (Theater der Stadt Cottbus). Od 1995 należy do zespołu artystycznego Teatru Renesans w Berlinie (Renaissance-Theater ). Przełomem w jego karierze była rola Hitlera w sztuce ?Jeszcze Polska nie zginęła? ("Noch ist Polen nicht verloren" ). Od połowy lat dziewięćdziesiątych występuje w produkcjach kinowych i telewizyjnych. Debiutem filmowym był epizod w produkcji Hala Hartleya ?Flirt?. Szerszej publiczności jest znany głównie jako Cloudy (Dołek w polskiej wersji językowej) z filmu o 7 krasnoludkach. Poza tym od 2001 roku Boris Aljinovic gra, obok Dominica Raacke, głównego komisarza policji kryminalnej- Felixa Starka w berlińskim serialu ?Tatort?. Poza aktorstwem jego pasją jest rysowanie komiksów.
Boris Aljinovic jest od 1998 roku związany z aktorką Antje Westermann. Poznali się na planie wspólnego filmu ?Der Strand von Trouville? (Występowali także razem w jednym z odcinków serialu Tatort- Der vierte Mann). Para mieszka w Berlinie wraz z synem ? Anatolem.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 23 czerwca 1967

miejsce urodzenia: Berlin, Niemcy

wzrost: 167 cm

żona Antje Westermann (od 1998), syn Anatol
Ukończył Wyższą Szkołę Aktorską im. Ernsta Buscha w Berlinie (Niemcy).