PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=225461}

Rozmowy z innymi kobietami

Conversations with Other Women
7,0 7 765
ocen
7,0 10 1 7765
7,3 3
oceny krytyków
Rozmowy z innymi kobietami
powrót do forum filmu Rozmowy z innymi kobietami

Dać Helene na dwóch ekranach... Ta bezradność i żal że nie mogę patrzeć na oba ekrany...

ocenił(a) film na 8
Sugar17

To taki rodzaj motywacji żeby ten film obejrzeć przynajmniej 2 razy ;)

Sugar17

co masz na mysli mówiąc " na dwóch ekranach" nie oglądałęm filmu a twoja odpowiedz mnie zainteresowała

maciekb80

wyobraź sobie film kręcony z dwóch perspektyw, dwoma kamerami i puszczony w dzielonym ekranie tak że jednocześnie widać ją i jego rozmawiających razem ale filmowanych z dwóch perspektyw, widzisz ich na jednej połówce i inną kobietę lub faceta z którym rozmawiają,
podczas wypowiedzi o przeszłości np. po lewej stronie ona/on mówiący, a po prawej na dzielonym ekranie sceny na temat tego co mówi - np. sceny z przeszłości
ostatnia scena jakby wieńczy dzieło, bez spoilerowania nie mogę napisać jak
aby się nie irytować faktycznie można obejrzeć dwa razy skupiając wzrok raz to na lewej stronie drugi raz na drugiej,
mnie bolały oczy próbując ogarnąć oba naraz szczególnie że mam zaledwie jedno zdrowe oko :)
to był największy ból i wada filmu
wydaje mi się że byłby lepszy gdyby skądinąd ciekawy pomysł był max 50% czasu a nie non stop
ponadto udzwiękowienie i brak podkładu muzycznego - brak przerywników,
więc trzeba oglądać w pełnym skupieniu - wzroku i uszu
z drugiej strony - nadały filmowi realizmu więc może to lepiej
a Helene faktycznie przyciągająca wzrok, aczkolwiek momentami irytowała znerwicowanym sposobem mówienia i wywracaniem oczu, pewnie stąd papierosy
jeśli zaś chodzi o historię - można się wciągnąć we mnie spowodowała gonitwe myśli
podsumowując - wywołuje ból oczu, uszu i głowy więc 3 elementy dobrze zgrane i dobrze zagrane
innym filmem który można polecić - niejako podobnym tematycznie, bolesnym jest "Droga do Szczęścia"
mocna i przegadana historia która wywołuje ból
http://www.filmweb.pl/film/Droga+do+szcz%C4%99%C5%9Bcia-2008-419862
sądząc po nicku jesteś o 3 lata starszy, jeśli nie jesteś szczęśliwy - obejrzyj, oba, jeśli wszystko gra...czy ja wiem?
jest w nim nuta optymizmu

maciekb80

uwaga na lekki SPOILER powyżej

starszy_pan

dzienks starszy pan ze wzgledu na twój komentarz pozwole sobie nie przeczytać powyższego :)

maciekb80

możesz spokojnie doczytać do "jeśli zaś chodzi o historie" wcześniej wyjaśniam o co chodzi z podwójnym widzeniem :)
trenuj wzrok i nie patrz na drugą część haha
zakryj ręką czy cuś :D
dopiero po tym jest lekki spoiler ;)

starszy_pan

Gdybyś napisał na lewej stronie objaśnienie, a na prawej spojler, to by było takie wdrążenie do filmu :D

ocenił(a) film na 8
Sugar17

Hehe dobre :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones