PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6054}

Ruchomy cel

Harper
7,0 1 857
ocen
7,0 10 1 1857
6,7 3
oceny krytyków
Ruchomy cel
powrót do forum filmu Ruchomy cel

Warto zobaczyć dla samej postaci głównego bohatera (świetny Paul Newman). Te żarty Harpera, gdy np. dzwoni do żony udając inną osobę albo miny, które rzuca pod adresem starej i grubej Fay Estabrook - można boki zrywać. Humor wspaniały :) Film średni. Generalnie jednak można sobie obejrzeć.

ocenił(a) film na 8
La_Pier

Słabe?

Dla mnie bardzo dobre i zaskakujące (zwłaszcza gdy dowiadujemy się kto był 4 porywaczem). Jeśli chodzi już o samą końcówkę - wygrała przyjaźń ;]

ocenił(a) film na 5
bartekcz92

Właśnie tu się mylisz. Osoba, o której piszesz, nie była 4. porywaczem; nie była w zmowie z pozostałymi, postanowiła "jedynie" wykorzystać okazję.
Ale to "zasługa" sporych niedociągnięć w tej ekranizacji, o czym zresztą napisałem we własnym temacie.

ocenił(a) film na 7
guliver_filmweb

O co w ogóle chodzi w tym zakończeniu? Jest urwane? Wygląda jak z filmu Antonioniego, jego "Zawodu: reporter", "Przygody", czy "Powiększenia". Takie egzystencjalne zawieszenie na... no właśnie, na czym? Strzeli-nie strzeli? Bez sensu...

ocenił(a) film na 5
AutorAutor

W filmie detektyw powiedział coś mniej więcej takiego: "jeśli strzelisz to nie będzie to najgorsze co mnie spotkało" i sprawiał wrażenie zobojętniałego na wszystko, jego kumpel nie strzela a on czuje się nawet jakby zawiedziony i koniec filmu. Zakończenie rzeczywiście dziwnie się urwało. W książce detektyw Archer nic nie mówi kumplowi tylko jakby zwraca się do czytelnika przed pójściem: "Zostawiłem broń. Wiedziałem że on nie strzeli.", a później jeszcze rozmawia chyba z tą starszą, też z Mirandą i dopiero jest koniec książki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones