Justin y la espada del valor

1 godz. 30 min.
6,2 7 928
ocen
6,2 10 7928
1 962
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":2}
{"type":"film","id":635582,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Justin+y+la+espada+del+valor-2013-635582/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Rysiek Lwie Serce
  • syska93 ocenił(a) ten film na: 5

Możliwy jeden mały spojler.

Bajka jak dla mnie taka sobie. Całkiem przeciętna.
    Jednak co mnie "mierzi" to żadna spójność postaci (nie wiem jak jest w oryginale, ale chodzi mi
    o polski dubbing).
    Ryszard Lwie Serce wnukiem Rolanda? Jego kobietą Natalia (chociaż fakt - Berengaria trochę
    by w bajce sztywno brzmiało). No i jedynakiem też nie był.
    Ja wiem, że to bajka, ale dzieciaki naprawdę dużo historii, legend, czy mitów z bajek mogą
    zapamiętać. Ja osobiście całą egipską mitologię do teraz ogarniam i pamiętam dzięki temu że
    oglądałam Papirusa jak byłam mała.
    Tak więc bajka, czy nie, jako takich faktów ustalonych trzymać by się pasowało.
    Ot takie moje zdanie.

• damian2710 ocenił(a) ten film na: 7

syska93 Zauważ, że Rysiek to imię które pojawiło się w polskim dubbingu. Postać o której mowa to nie Ryszard Lwie Serce, tylko Justin.

• syska93 ocenił(a) ten film na: 5

damian2710 Oryginału się nie czepiam, bo go nie znam.
    Jak napisałam w poprzedniej wypowiedzi: "Jednak co mnie "mierzi" to żadna spójność postaci (nie wiem jak jest w oryginale, ale chodzi mi
    o polski dubbing)."

• damian2710 ocenił(a) ten film na: 7

syska93 Faktycznie, nie doczytałem:)

• TangoAndWaltz ocenił(a) ten film na: 6

syska93 Jak dla mnie to wprowadzenie tego imienia postaci historycznej wprowadza dodatkowe skojarzenia, które nie mają wiele wspólnego z filmem. 'Ryszard' niechby sobie był, ale 'Lwie Serce'? Zgadzam się - dokłada w domyśle ładunek historyczny nieobecny w filmie.

• syska93 I jeszcze należy pamiętać że król Ryszard nie był taki święty.