PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97112}

Rzeka tajemnic

Mystic River
7,7 184 336
ocen
7,7 10 1 184336
7,8 31
ocen krytyków
Rzeka tajemnic
powrót do forum filmu Rzeka tajemnic

Zauważyliście ?

ocenił(a) film na 9

Rzeka towarzyszy nam przez znaczną część filmu. Jest nawet na tych ujęciach, w których bohaterowie są od niej znacznie oddaleni. Pojawia się, na zdjęciach raz na mapie policyjnej. Jest, gdzieś tam zdawać by się mogło, że w tle. Ale mimo wszystko ciągle ją widzimy...

Dla mnie jest to podkreślenie tego, że coś w niej w istocie jest schowane, o czym my, jako widzowie jeszcze nie wiemy. Ukryta prawda, o której wiedzą niektóre z postaci. Do tej rzeki w sensie metaforycznym (a niekiedy dosłownym), każdy coś swojego ukrył, o czym woli zapomnieć. Tutaj przebija się to, że tą mistyczną rzeką jest tak naprawdę samo ludzkie życie. Które skrywa w sobie wiele tajemnic, często okropnych. Pomimo iż płynie, jak woda w Mystic, jak bardzo byśmy tego nie chcieli, jego przemijalność, nie uwolni nas od tego, co nas spotkało, cóżeśmy zrobili.
Nie całkowicie.

ocenił(a) film na 10
DZreed

Ładnie ujęte i wiele w tym racji ... Zauważyłem, że nawet ten "krystalicznie prawy" policjant miał swoją tajemnicę - w jakiś sposób skrzywdził żonę, spowodował, że ta odsunęła się od niego i miał z tego powodu silne wyrzuty sumienia... tą tajemnicę odkrywamy w trakcie całego filmu. Pełno różnych wątków i niuansów, ta produkcja to po prostu arcydzieło wśród kryminałów.

ocenił(a) film na 9
OmniModo

Pełna zgoda. Obejrzałem już ze 4 razy i dzisiaj znowu z przyjemnością obejrzę.

ocenił(a) film na 8
OmniModo

Policjant akurat był tutaj bardzo pozytywną postacią i nie skrzywdził żadnej żony, to raczej ona była trochę niezrównoważona i nie wiedziała czego chciała.

ocenił(a) film na 10
snake_plissken84

Złośliwi powiedzą: "jak każda baba" :)

ocenił(a) film na 8
OmniModo

No nie do końca, bo mężczyźni w tym filmie oprócz Seana i Dave'a też nie byli w porządku.

ocenił(a) film na 10
snake_plissken84

Nie odnosiłem się bezpośrednio do filmu tylko zażartowałem ze stwierdzenia, że "była trochę niezrównoważona i nie wiedziała czego chciała"

ocenił(a) film na 8
OmniModo

Rozumiem, ale w takim razie nie do końca się zgadzam (na całe szczęście xd)

DZreed

Damn....... tru......

ocenił(a) film na 9
DZreed

Ciekawe, dzisiaj będę musiał zwrócić na to uwagę.

ocenił(a) film na 7
DZreed

Szczerze to ja nie zauwazyłem, za bardzo wcieliłem się w role ojca i za bardzo wziąłem do siebie że to "moja" córkę zamordowali :S Niestety dzioeci to mój słaby punkt w filmach, cholernie utożsamiam się z ojcami :S

użytkownik usunięty
DZreed

Witam

Nie ma co doszukiwać się jakiś treści tam gdzie ich nie ma - dla mnie to
oczywiste nawiązanie do "panta rhei" Heraklita - wszystko ulega zmianie i nic nie jest na stałe dobre czy złe i o tym mówi ten film i nawiązanie do rzeki jest celowe aby widza na
Heraklita naprowadzić, dodam mało domyślnego - Heraklit obserwując przepływająca rzekę doszedł do takich wniosków, które zaowocowały czy spowodowały powstanie jego teorii o przemijaniu, niestałości, "bycie" itd.

pozdro

ocenił(a) film na 7
DZreed

A ja zauważyłam że powtarza się motyw gdy Dave odjeżdża z kimś samochodem. Najpierw porwany przez dwóch mężczyzn (siedział z tyłu). Potem zabierają go dwaj policjanci i znów siedzi z tyłu, a jeszcze później dwóch kuzynów żony i on znów siedzi z tyłu. Każda taka jazda była dla niego zgubą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones