PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=840945}
6,2 10 082
oceny
6,2 10 1 10082
7,4 27
ocen krytyków
Saint Maud
powrót do forum filmu Saint Maud

Potwierdzam. Kolejne wielkie dzielo od A24.

ocenił(a) film na 8
RaphaelOne

Gdzie oglądałeś?

ocenił(a) film na 9
laxman

Bristol

ocenił(a) film na 8
RaphaelOne

Zazdro, ale tylko przez kilka dni, bo w Polsce premiera jednak będzi ogólnokrajowa. Za tydzień się przekonamy, co tym razem A24 nawarzyło (a horrory mają przednie)

laxman

A24 nie nawarzyło tego horroru, bo oni tylko nabyli prawa do dystrybucji. Tak samo z Midsommar, czy z The Witch.
Za to Hereditary faktycznie wyprodukowali.

ocenił(a) film na 8
Lukas_Art

Dzięki za korektę, bo faktycznie nie są producentami każdego ze swoich filmów / horrorów.

Natomiast w powszechnej świadomości po prostu mocno utrwalili się jako "mecenasi" tego gatunku, niekoniecznie będąc producentem. Młodzi twórcy wiedzą, że mogą im w tej kwestii zaufać. A pamiętajmy, że mają pod swoimi skrzydłami także Lighthouse, Hole in the ground, Ghost story czy To przychodzi po zmroku.

Tylko się cieszyć, że tak się rozwijają.

laxman

Też lubię horrory ze tej ich... "stajni" ;)
"Lighthouse" to było coś.

ocenił(a) film na 8
Lukas_Art

Wiem, pamiętam Cię chyba z forum "Midsommar":)

laxman

Całkiem możliwe, rzadko piszę na Filmwebie, ale pamiętam, że na Midsommar trochę pisałem. Obłędny film.

RaphaelOne

Widze ocene na imdb 9/10 "Emotionally ambiguous, thematically complex, aesthetically daring - an exceptionally accomplished directorial debut" i juz nie moge sie doczekac :D A24 wymiata, prawie jak Hammer Films swego czasu :D

ocenił(a) film na 9
tix666

Czy to jest horror? Nie wiem. Wiem natomiast, że ryje beret. Świeży, oryginalny. Po wczorajszym seansie jeszcze myśle o tym co obejrzałem

ocenił(a) film na 2
zdrowazywnosc

Ryje beret?
To ja chyba jakiś nieczuły jestem. Totalna nuda, żaden horror, raczej dramat - jako kategoria i dosłownie. Taki w sumie film o elektoracie PiSu czyli o ortodoksyjnej katoliczce

RaphaelOne

Trochę tak, a trochę nie. Mrocznie, lecz bez strachu. Psychiatrycznie ciekawe. Doskonale wtapia się w klimat epidemiczny. Oglądałem w opustoszałym kinie, sam na wielkiej sali, co dało lepszy odbiór.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones