Sala samobójców. Hejter

2020 2 godz. 10 min.
7,2 27 506
ocen
7,2 10 1 27506
14 499
chce zobaczyć
7,1 20
ocen krytyków
{"rate":7.05,"count":20}
powrót do forum filmu Sala samobójców. Hejter
 • wszystko płaskie, elity karykaturalnie płaskie, prawica prześmiewczo wręcz zła do szpiku kości, do tego scenarzysta z reżyserem nie rozumieją swojego bohatera (jest psychopatą wtedy, kiedy jest to dla historii wygodne, a innym razem wylewa łzy w osamotnieniu), jak i zresztą niespecjalnie wczuli się w innych bohaterów (zachowania Gabi są tak naiwne z pov pisarza, że dyńka boli), Komasa nie podołał nawet określenia tonu filmu, momentami widownia się śmiała w momentach mających być raczej poważnymi (a może nie? Ch*j wie).

  Cały ten pokraczny burdel zmierza do nawet ciekawego finału, i za niego tylko +2 do oceny.

  Chłopek roztropek bierze się za diagnozowanie skomplikowanych problemów społecznych i wyszło jak wyszło.

  /rant

  a raczej

  /hejt

  heh

 • PattyDiphusa Tez mam tak ze gdy temat filmu dotyczy mnie i mojego środowiska to czuje wstręt 

 • shanteel15 ocenił(a) ten film na: 3

  PattyDiphusa Film zrobiony pod kasę

 • shanteel15 Film jest pisany pod polityczne zamowienie, jest oblesny, ledwo dotrwalem do konca

 • aklekot ocenił(a) ten film na: 8

  Kinomaniakwarszawski A tak konkretnie, to pod czyje polityczne zamówienie?

 • Wizard1984 ocenił(a) ten film na: 3

  aklekot Zastanów się :) biedny postępowy kandydat z Plat.. tfu z pewnej partii prześladowany na zamówienie pewnej partii o dźwięcznej nazwie pra... I spr...

 • aklekot ocenił(a) ten film na: 8

  Wizard1984 Kandydat obrzydliwie mdły, z gębą pełną pustych frazesów. Zero z radosnym uśmiechem na twarzy. Nie powiem, że karykatura peowskiego politykiera, bo oni są karykaturami sami w sobie, identycznie, jak ci z przeciwnej strony. Kandydat ulubiony przez zakłamaną, antypatyczną kawiorową lewicę równościową i prouchodźczą. Kandydat, którego partia wykupuje zlecenie w tej samej hejterskiej fabryce trolli. Hmm, no ja bym powiedział, że jeśli film jest na czyjeś polityczne zamówienie, to raczej PIS. Ale nie powiem, oni za głupi na takie numery.

 • dzenero ocenił(a) ten film na: 8

  aklekot Widać, że nie macie pojęcia o tym jak działa agentura. Ktoś z Was wie co to jest kontrolowana opozycja?

 • aklekot ocenił(a) ten film na: 8

  dzenero Ja wiem. Genialny wynalazek polityczny, dzięki któremu każdy rządzący może kontrolować część opozycji. A każdy opozycjonista może dyskredytować drugiego, twierdząc, że jest z tej kontrolowanej. Bywają też problemy, bo czasem ta kontrolowana opozycja wymyka się spod kontroli. A poza tym każdy jest czyimś agentem pojedynczym, podwójnym lub potrójnym, a najbardziej zagenconym agentem jest ten, któremu się wydaje,że agentów kontroluje.

 • dzenero ocenił(a) ten film na: 8

  aklekot To po pierwsze nie jest wynalazek polityczny, reguła "Dziel i rządź" stosowana jest zgodnie z 4 prawem natury i z tego prawa wynika. Po drugie nie każdy może być rządzącym-rządzących symbolizuje łączenie, więc stanowią spójną elitę i do tego dążą- to gojów należy dzielić i tak to realizują. To co dalej opisałeś to jest pętla- pętla ma doprowadzić do chaosu między prawdą, a kłamstwem. Ktoś kto ma wiedzę unika zapętlenia i wie zgodnie z tym prawem natury, że każda ideologia (zbór A) ma antyideologię (zbiór B) i obie są KONTROLOWANE (zawarte w zbiorze C).
  Idziesz w dobrą stronę z myśleniem, ale bez praw natury to za mało, dojdziesz do pewnego poziomu i odbijesz się od bariery i możesz się zapętlić. Zapętlenie polega na przechodzeniu z 1 ideologii w 2 nigdy nie wstępując na wyższy poziom. Każdy kto wyznaje ideologię bądź antyideologię (która też jest ideologią) staje się jej niewolnikiem i nigdy nie wyjdzie w myśleniu z tego schematu pętli, jeśli nie sięgnie do podstaw. Pętla spowoduje, że nigdy niczego nie będziesz pewien- a prawdziwa wiedza ma dać pewność i uwalniać umysł. Ma mieć solidny pień, z czegoś wynikać (korzeń).
  Jeśli Ci się coś w życiu nie zgadza to odpowiedzi są 2:
  1) albo źle myślisz i brak Ci wiedzy
  2) albo jest to nieprawdą
  W zgłębianiu wiedzy trzeba wejść na wyższy poziom. Zamiast skupiać się na zbiorze A i B sięgnij do początku. Zdobądź wiedzę, Gdy zrozumiesz początek idź dalej/wyżej i zastanów się gdzie jest zbiór C. Wszystko z czegoś wynika i żeby coś naprawdę poznać trzeba sięgnąć do początku/do rdzenia, a później spojrzeć wielowymiarowo (ponad zbiorami). W naturze jest porządek i kolejność uczenia. Nikt nie uczy się od środka i od końca-bo polegnie, tak jak drzewo rośnie od dołu-tak i człowiek musi uczyć się od początku. Drzewo ma wiele gałęzi i jeszcze więcej liści, ale pień (rdzeń/klucz) jest tylko JEDEN, a bez silnego korzenia (podstawy/wiedzy) nawet znajomość klucza nie pomoże.
  Pozdrawiam tych co potrafią zrozumieć.

 • shanteel15 Psst, każdy film jest robiony pod kasę.

 • PattyDiphusa Film spolaryzowany i 01

 • Tufta ocenił(a) ten film na: 2

  PattyDiphusa Przez tą finałową scenę (nie chce spoilerować, kto widział wie o co chodzi) czułam obrzydzenie. Co za tanie wykorzystanie szoku. Później z każdą kolejną chwilą coraz bardziej się śmialiśmy, bo to co się dzieje na końcu jest tak sztuczne i głupie. I tak niemiłosiernie się dłuży... Aż zaczynam się zastanawiać czy Boże Ciało było przypadkiem.

 • mackiki ocenił(a) ten film na: 3

  Tufta takiego leszcza jak ten glowny bohater to kulesza na koncu by w gabinecie nagrala bo w koncu tym sie zajmowala i w sekunde by zdjeli lamusa no ale on wszystkich przechytrzyl bo przyjechal ze wsi byl biedny ale mial ambicje pffff gniot

 • jadler ocenił(a) ten film na: 8

  mackiki Nieprawda. On miał na nią materiały i niezbite dowody,które zresztą wymienił na filmie, ale chyba nie uważałeś i gdyby go podkablowała to sama poszłaby siedzieć za pomoc , a jej dziecko trafiłoby do domu dziecka.

 • mackiki ocenił(a) ten film na: 3

  jadler Mysle, że po tych traumach co przeszla i przy samoukaraniu dostala by co najwyzej zawiasy a policja by byla zadowolona ze tego psychola odpowiedzialnego za to wszystko zlapali.

 • jadler ocenił(a) ten film na: 8

  mackiki Może. Ale dlatego w scenariuszu tak mocno podkreślono, że ona SAMA wychowywała małe dziecko. Dla kobiety samotnie wychowującej małe dziecko samo ryzyko pójścia za kraty i oddania dziecka nie jest warte wątpliwej satysfakcji ze zdemaskowania mordercy. Tym bardziej, że zarzut pomocnictwa w masowym morderstwie jest bardzo poważny i za takie coś zwykle nie dostaje się zawiasów. To nie pomoc we włamaniu.

 • mackiki ocenił(a) ten film na: 3

  jadler Czyli co dac sie mu sterrozowac i wiedziec ze to jest wszystko co ma ten chlystek do powiedzenia? OD razu go na policje zabrac gada do wora :D

 • Wizard1984 ocenił(a) ten film na: 3

  jadler Taaa bo to takie proste by było.
  Przy jej znajomościach i kasie to wygrzebalaby się z tego bez najmniejszego problemu.

 • nikos_29 ocenił(a) ten film na: 8

  mackiki Wystarczy przypomnieć sobie scenę, gdy bohaterka Kuleszy prawie zalewa się łzami ze śmiechu, gdy ogląda, do czego doprowadził akcja #zoltareka (dobrze pamiętam?). Ona bardzo dobrze prześwietliła Tomalę i wiedziała, z kim ma do czynienia, co wyszło w scenie, gdy przyznała, że wie o jego plagiacie; zadała wtedy pytanie, dlaczego jego mama została pochowana w Holandii/Niderlandach, pytanie, na które nie dostaliśmy odpowiedzi. Wcześniej przy różnych okazjach pytała go jak tam podsłuch, wiedząc i pozwalając mu wykorzystywać sprzęt do własnych pozafirmowych celów, a tym samym uczestniczyła w tym precedensie. Także jest ona świadoma wielu poczynań Tomali, jednocześnie stając się współwinną.

 • vector88 ocenił(a) ten film na: 3

  PattyDiphusa Popieram. 7.2 kur** za co?

 • grd1 ocenił(a) ten film na: 8

  PattyDiphusa A mnie się tam podobał. Fajnie się to oglądało. Nie oczekuję w filmach pochwalnych peanów na cześć nacjonalistów, więc nie czuję się dotknięty. Bo jak powiedział kiedyś pewien mądry człowiek (ojciec Zagłoby, o ile się nie mylę): "nie muszą nas lubić, wystarczy, że się boją" ;)