PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9334}

Salto

7,8 13 031
ocen
7,8 10 1 13031
7,7 25
ocen krytyków
Salto
powrót do forum filmu Salto

Ja bardzo lubię: "Człowiek składa się z sumienia, miłości i wspomnień".
Potem jest jeszcze ciąg dalszy tej wypowiedzi Malinowskiego, ale dla mnie sam ten fragment
rządzi.

ocenił(a) film na 9
kendo777

Ten film to kopalnia cytatów, moje ulubione to:

"Pan należy do tych ludzi, którzy cierpią, jeśli pies nie zamerda ogonem na ich widok."
"Każdy ma mola, co go szmola."
"Nie wierzę w człowieka, niebieski to ptak."

użytkownik usunięty
xtomix

"Nie wierzę w człowieka, niebieski to ptak."

To akurat jest parafraza słów ze znanej piosenki, chyba Szpilmana.

Wybraliście same najbardziej prymitywne, spłaszczające do zera wymiar tego filmu cytaty. Gratuluję.

użytkownik usunięty
Szwarceneger85

Czemu do mnie?

A bo byłeś ostatni w kolejności :P Twój cytat akurat faktycznie najmniej płytki i najbardziej niejednoznaczny z przytoczonych.

Szwarceneger85

Mówiąc, że wybrane przez ich cytaty są prymitywne i "spłaszczające do zera wymiar tego filmu", obraziłeś ich zupełnie bez powodu. Wybrali zdania, które najbardziej do nich trafiły, a więc być może odzwierciedlające ich osobowość. Po co te idiotyczne nastawienie?

ocenił(a) film na 9
Szwarceneger85

A może być coś dodał od siebie, bo krytykować to przecież każdy prymityw i zero potrafi, ale coś pozytywnego napisać... ? :)

ocenił(a) film na 9
kendo777

"-oni mnie nazywają dobrym człowiekiem... gdyby oni wiedzieli prawdę, to by im w gardle stanęło...
(-po co się wstydzić? przecież pan jest dobry)
-... bo ja nie umiem zrobić świństwa... czasem... już mam taką chęć, już wszystko sobie obmyślę... i nie mogę...
jeszcze w dzieciństwie pamiętam, chciałem się źle uczyć... nie wychodziło
chciałem wybić szybę kamieniem, nie trafiałem... podłożyłem komu nogę, to się sam przewracałem... tak już całe życie...
Wszyscy wytykają mnie palcami, na ulicy pokazują jak trędowatego: DOBRY CZŁOWIEK.
Żeby oni wiedzieli, jak ich nienawidzę...
absolutnie.."

ocenił(a) film na 8
Morelka80

Jak dla mnie najlepszy dialog (a raczej monolog) w tym filmie. Cieszę się, że to właśnie Holoubkowi przyszło te słowa wypowiedzieć ;)

ocenił(a) film na 8
carollah

zgadzam sie z przedmowczyniami. ten popis Holoubka zapamietam chyba do konca zycia

ocenił(a) film na 7
kendo777

"Razem podnosimy się z dna i chwytamy się kurczowo drabiny prowadzącej do nieba. Drabiny, w której nie ma szczebli."

ocenił(a) film na 9
creep_

właśnie nie rozumiem tej metafory. Niby, że to niemożliwe podnieść się z dna?

tuttifrutti

Może chodzi o to że po drabinie nie można wejść na nogach?

ocenił(a) film na 9
mhrocznyszatan

samemu... dobre.

ocenił(a) film na 10
tuttifrutti

Może ta drabina, nasze życie, a gdy się rodzimy, to mamy odroczony wyrok śmierci

ocenił(a) film na 8
kendo777

"Taki los kawalera. Nie doje, nie dośpi, a potem nogi jak z waty."

kendo777

Ja ciebie skończę. Ja ciebie w jednym zdaniu zamknę jak muchę w pudełku:D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones