film

Salwador

Salvador
1986
2 godz. 3 min.
7,4 3 404
oceny
7,4 10 1 3404
3 370
chce zobaczyć
6,8 4
oceny krytyków
Amerykański fotoreporter relacjonuje wydarzenia z toczącej się wojny domowej w Salwadorze. Więcej Mniej
Salwador zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Independent Spirit
Film zdobył nagrodę Independent Spirit oraz 6 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Richard Boyle (James Woods), przeciętny fotoreporter i łowca sensacji wyrusza wraz z przyjacielem, ekscentrycznym DJ-em (James Belushi) do Salwadoru. Odszukuje swą byłą dziewczynę Marię (Elpidia Carrillo). Żeby mieć szansę na wwiezienie jej do USA, niezbędne jest zalegalizowanie ich związku. Widząc sytuację panującą w państwie, reporterRichard Boyle (James Woods), przeciętny fotoreporter i łowca sensacji wyrusza wraz z przyjacielem, ekscentrycznym DJ-em (James Belushi) do Salwadoru. Odszukuje swą byłą dziewczynę Marię (Elpidia Carrillo). Żeby mieć szansę na wwiezienie jej do USA, niezbędne jest zalegalizowanie ich związku. Widząc sytuację panującą w państwie, reporter znajduje okazję na zrobienie sensacyjnego materiału. Film opowiada o wpływach Stanów Zjednoczonych w Ameryce Łacińskiej.

boxoffice
$1 500 000 w USA
budżet
$4 500 000
studio
Hemdale Film
tytuł oryg.
Salvador
inne tytuły
Outpost: Salvador (tytuł roboczy) USA
Salvador USA
Więcej...
Joshua Gallegos dostał rolę oficera imigracyjnego, bo przypominał reżyserowi Erika Estradę w serialu "CHiPs".
Pierwszym wyborem Olivera Stone'a do roli Richarda Boyle'a był Marlon Brando, który był zupełnym odludkiem gdy przygotowywano się do projektu.
Podczas filmu jedno z martwych ciał na wysypisku, porusza głową.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Pierwszy reżyserski film Stone`a mocno kontrowersyjnego twórcy amerykańskiego. Tutaj podjął on niewygodny temat (co jest jego specjalnością jako filmowca) konfilktu między rządem prawicowym a lewicowymi bojówkarzami, jakie miały miejsce w Salwadorze.
  Mocny, sugestywny, z jasnym,...

 • Scenariusz do „Salvadora” został częściowo napisany przez Richarda Boyle'a, prawdziwego fotografa, którego gra Woods (za Chicago Tribune)

  2
  • Po obejrzeniu Under Fire skusiłam się na Salwador i w obu przypadkach otrzymałam doskonałe kino. Mam wrażenie że filmy sprzed 20 - 30 lat miały charakter zamiast efektów specjalnych, a widzowie oczekiwali wtedy czegoś innego jak dziś.

  • Świetny

   peppo ocenił(a) film na 9

   Mocne kino zaangażowane, kapitalny James Woods i to gorzkie zakończenie. Mistrzostwo świata.

   6
   • Majstersztyk

    Adam_Blackheart ocenił(a) film na 10

    Przerażający i gorzki film, który do końca życia pozostaje w pamięci. Troszkę niedocenione arcydzieło. Jeden z moich zdecydowanych faworytów na film wszechczasów.

    3
    6