Salwador

Salvador

1986 2 godz. 3 min.
7,5 2 957
ocen
7,5 10 2957
3 111
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":2}
{"type":"film","id":9336,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Salvador-1986-9336/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Salwador
 • Thommy ocenił(a) ten film na: 7

  Pierwszy reżyserski film Stone`a mocno kontrowersyjnego twórcy amerykańskiego. Tutaj podjął on niewygodny temat (co jest jego specjalnością jako filmowca) konfilktu między rządem prawicowym a lewicowymi bojówkarzami, jakie miały miejsce w Salwadorze.
  Mocny, sugestywny, z jasnym, pacyfistycznym przesłaniem dla Ameryki jak i dla reszty świata. Późniejsze dokonania Olivera były lepsze (choć i ten jest całkiem dobry) - reżysersko i technicznie, choć utrzymane były w podobnym duchu. I choć można mu zarzucać ewidentne przyznawanie się do lewicy, to jednak nie sposób odmówić mu biegłości w przedstawieniu poważnych, społeczno-politycznych problemów. Bo Stone do swoich racji potrafi przekonać widza jak mało który.
  Jego debiut reżyserski oceniam na ocenę 7.

 • fidelio ocenił(a) ten film na: 8

  Thommy Całkowicie podpisuje sie pod twoją wypowiedzią Tom.

 • Thommy Pacyfiści są odpowiedzialni za wszystkie konflikty zbrojne, ponieważ zło trzeba niszczyć w zarodku a oni tego nie rozumieją, dają mu się rozrosnąć a potem chowają głowe w piasek. Rzymskie przysłowie brzmi chcesz mieć pokój gotuj się do wojny.

 • Rudolfo Rzeczywiscie masz racje, nie wiem co ludzie widzieli w Ghandim czy Mandeli.Rzymianie mieli zawsze racje dlatego zyjemy pod ich butem po dzis dzien.Ty dobry z tymi swoimi madrosciami.Hitler i Stalin to pewnie twoi bohaterowie.

 • Avlimoney ocenił(a) ten film na: 9

  CichyMorderca podsumował - "CichyMorderca" :P :P :P

 • Avlimoney ocenił(a) ten film na: 9

  Avlimoney ahahaha!!! Doobrzy jesteście.. ;)