Samochód Jayne Mansfield

Jayne Mansfield's Car

2012 2 godz. 2 min.
6,2 740
ocen
6,2 10 740
1 030
chce zobaczyć
{"type":"film","id":608905,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Jayne+Mansfield%27s+Car-2012-608905/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Samochód Jayne Mansfield
  • marphy ocenił(a) ten film na: 7

    Mógłby mi ktoś wyjaśnić dlaczego film ma taki tytuł a nie inny i co ma on wspólnego z całym filmem? Zapewne czegoś nie zrozumiałam lub przeoczyłam.. Rozwiejcie moją nieposkromioną ciekawość.

  • andos80 ocenił(a) ten film na: 5

    marphy Jayne Mansfield była popularną gwiazdą pod koniec lat 50. i najgroźniejszą rywalką Marylin Monroe. Nie miała jednak tyle szczęścia, co symbol seksu wszechczasów - nie udało się jej zagrać w żadnym filmie, który przetrwałby próbę czasu. Pomimo to, zdołała przejść do historii masowej pop-kultury, jako prawdziwa ikona wszystkiego co w jej czasach było kiczowate i pozbawione gustu, a przy tym rozbrajająco... urocze. Nic zatem dziwnego, że po latach zaczął ją otaczać swoisty kult, podobny do tego, który towarzyszy największym legendom ekranu.

    I myśle że reżyser oddał hołd w jakiś sposób tej aktorce.

  • marphy Tragiczna śmierć Jayne Mansfield jest idealnym symbolem oryginalnego "hobby" Caldwella. Akcja filmu rozgrywa się w 2 lata po jej śmierci; w pewnym momencie Caldwell odwiedza obwoźną wystawę tego właśnie samochodu. Możliwe, że wypadek Jayne Mansfield wywarł na Caldwellu tak ogromne wrażenie, że zapoczątkował obsesję na punkcie śmiertelnych wypadków samochodowych. Poza tym w filmie każda śmierć, o której jest mowa, pojawia się znienacka - kilkakrotnie słyszymy o niemożności odtworzenia ostatniego momentu, uchwycenia ostatniej myśli, zanim "oczy przestają patrzeć". Nawet pytanie zadane przez Jima Caldwella Kingstonowi Bradleyowi - na temat pierwszego spotkania Bradleya i żony Caldwella- jest próbą odtworzenia momentu, w którym "umarło" jego małżeństwo. Tak to widzę - nie wiem, czy właściwie. W każdym razie podczas całego seansu wyraźnie odczuwałem obecność Jayne Mansfield ;)