PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1381}

Samotni

Samotáři
14 956
chce zobaczyć
7,1 8
ocen krytyków
Samotni
powrót do forum filmu Samotni

Film oglądałem niedawno. Byłem nieco śpiącą osobą i w sumie, moja uwaga skupiała się w 90 % na filmie. Nie wiem, czy to miało wpływ na odbiór, jak dla mnie, dość ospałej produkcji.
Dla mnie, jest to historia a w zasadzie, perypetie 7 ludzi których drogi krzyżują się całkiem przypadkowo. Mają oni podświadomie, związek ze sobą nawzajem.
Przesłanie jakie niesie ze sobą ten film, to dla mnie nieopatrzność i naiwność, z jaką spotykamy się u ludzi każdego dnia.
Groteska, tkwi właśnie w tym że np. Jakub, nie zdawał sobie sprawy ze skutków nadmiernego palenia i tak naprawdę, nie brał świata na poważnie. Żył we własnym.
Z drugiej strony, żałosny jak dla mnie, Robert "wielki filmowiec", który próbuję coś odkryć nowego, jednak do końca mu to nie wychodzi. Chaotyczny człowiek, który żyję chwilą i tak naprawdę nie chcę tego zmieniać.

Zagubieni,chaotyczni nie do końca pewni swoich decyzji. Być może coś w tym jest.
Wstrzymam się na razie, od oceny filmu. Obejrzę go raz jeszcze, na spokojnie, przemyślę pewne aspekty i jeżeli dostrzegę właściwy element, ocenię.

ocenił(a) film na 9
Jason1_6

Wydaje mi się, że wszyscy bohaterzy boją się w pełni zaangażować, uznać tę drugą osobę za "właściwą", wciąż czegoś im brakuje, chcą szukać dalej, nie są przekonani. Dość typowe dla naszych czasów, tak mi się wydaje.
Może nie są pewni własnej wartości, przez co boją się, że oddadzą się partnerowi/partnerce "za bardzo", stracą część siebie, nie będą już istotami samodzielnymi, autonomicznymi, dadzą się zdominować. Więc wybierają rozwiązanie w postaci niestabilnych związków, relacji, które (mimo szczerych chęci, jak się zdaje) nie są w pełni szczere, otwarte, uczciwe.

I oczywiście do tego temat przypadkowości, mijania się.

Po obejrzeniu filmu czułam, że potrzebuję muzyki Anny Marii Jopek. :-) Np. "A gdybyśmy nigdy się nie spotkali". Polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones