''Nazywam się J. J. McQuade i jestem Strażnikiem Teksasu!''
Zdecydowanie jeden z najlepszych filmów z nieustraszonym Chuck'iem Norrisem, który potrafi zagwarantować widzom udaną imprezę. Od początku do końca coś się dzieje, fabuła przemyślana. Całość podkreśla wspaniała muzyka. Pojedynek Norrisa i Carradine ciekawy. Zabawnych momentów oczywiście nie brakowało:
- Rabuś: Wiesz, kiedyś pewien strażnik wybił mojemu ojcu zęby. Zrobiłbyś mi to samo?
- Chuck nie odpowiedział nic tylko potraktował go swoim butem.
To chyba najlepszy film z Chuckiem ? Nie uważasz ? Rozróba jak w ,,Inwazja na U.S.A ,,
Dla mnie chyba też najlepszy ale bardzo lubię też ,,Zaginionego w akcji ,, Z filmami Chucka to tak jak z filmami Stevena ,trudno wybrać ten najlepszy ,skoro ma się dużo dobrych filmów na końcie .Jedni uważają że Samotny Wilk ,inni Zaginiony w akcji ,jeszcze inni ,,Kod Milczenia ,, niektórzy też uważają ,,Odział Delta ,, Tak jak u Stevena ,coś pomiedzy ,,Wygrać ze śmiercią ,, ,,Szukając Sprawieliwości ,, a ,,Liberatorem ,,
Owszem, jak w ''Inwazji na USA'', a końcówka na tym ranczu Rawley Wilkesa (Carradine) przypominała trochę ''Komando''. Wiem, że ten film był później nakręcony, ale widać, że inspirowali się ''Samotnym wilkiem'' Norrisa, gdyż te sceny wyglądają dosyć podobnie. Czy Ty też odniosłeś takie wrażenie?
Trochę tak ,wiadomo w filmach akcji finał musi być mocny .A teraz Kasiu jak obejrzałaś wieksość filmów Chucka to co sądzisz o Chucku jako aktorze kina akcji ? W sensie czy był w kinie akcji tak dobry jak tytani lat 90 typu Seagal ,Van Damme ,Lundgren ? Czy jego filmy były równie dobre i emocjonujące co tamtych trzech ?
Chuck był dobry. Moim zdaniem inni powinni się od niego uczyć. Jego półobroty przeszły do historii, bo chyba każdy kto oglądał filmy, w których grał Norris, zapamiętał ten jego wyczyn i do dziś wspomina z uśmiechem na ustach jego popisowy numer. Także w kinie akcji Norris był fenomenalny.
A wiesz, dziś na TVP2 będzie po 20.00 Kino na maksa: ''Rambo pierwsza krew''. Ostatnio dosyć często go puszczają i miło, że ktoś jeszcze pamięta o starych klasykach, a zwłaszcza o pionierze kina akcji.
Ok ,dzięki Kasiu .Wiem że dzisiaj leci Rambo na TVP2 i jeszcze Siła Pomsty ale ja nie obejrzę bo mi się spalił konwektor w Polsacie Cyfrowym ,obraz znikł ,muszę zamówić mechanika ale to dopiero po 10 ,po wypłacie ,no chyba że obejrzę u mamy na telewizorze ,jeśli akurat nie bedzie nic oglądała .Z drugiej strony muszę oglądać te filmy które jeszcze nie widziałem ,widziałaś nową Pamieć Absolutną z Farellem ?
Takie filmy jak Rambo ,Terminator ,Komando ,Liberator itp zawsze bedę długo puszczać i czesto w telewizji bo to są bardzo dobre filmy i znane ,z tym to nie ma problemu .To standart .Martwi mnie natomiast sytuacja z nowościami ,niezbyt czesto lecą w telewizji ,Mamy już 2013 rok a jeszcze nie leciały Pozdrowienia z Paryża z 2010 roku ! W sumnie mogli by też puścić już w tym roku ,,Mechanika ,,, i ,,Elite Zabójców ,, z Stathamem .
Ostatnio Bondy od Goldeneye do Quantum of Solace leciały na TVP1 jakosć rok temu w padzierniku ,wiem bo oglądałem ,było to przed premierą Skyfall
Ja bym sobie jeszcze pooglądała Bondy Daltona i Moore'a, a zwłaszcza odcinek: ''Żyj i pozwól umrzeć'', gdzie był pościg łodziami po rzece.
Zobacz, jeden z lepszych Bondów Rogera: http://www.youtube.com/watch?v=cODPt3T0cHE
Tak ,świetna scena z świetnego Bonda z świetnym Rogerem .Roger to jeden z najbardziej moich ulubionych Bondów .Jego filmy była bardzo fajne i klimatyczne .I miał najwiencej i najładniejszych dziewczyn ! Bardzo jestem z tego Dumny z tego że Roger jest rekordzistą jeśli chodzi o udział w Bondach ,siedem filmów !
I pomyśleć, że on był najstarszym Bondem i najdłużej go grał. A Craig na ile Bondów ma podpisany kontrakt?
Ma jeszcze na 2 ,czyli w sumie razem zagra 5 .Tylko martwie się że są opóżnienia z tym kreceniem .Nie powino to tak być .Oby Craig nie zrezygnował jak Dalton ,to była by ogromna szkoda .
O, to mniej Bondów od Connery'ego i Moore'a, a więcej od Daltona, Brosnana i Lazenby. Nieźle. Zobaczymy, jak to dalej będzie. Grunt, to się nie martwić. A ten czas jakoś zleci, bo w między czasie będą premiery innych, ciekawych filmów.
Teraz właśnie zobaczyłem że lecą w kinie od mają ,,Szybcy i wściekli 6 ,, Vin Diesel gra wiec bedzie dobrze ! Lubię nowinki z kina akcji .
To kiedy teraz Kasiu za Odział Delta się bierzesz ? Na zachetę trailer :http://www.youtube.com/watch?v=r-UCFBS4a5I
Jak tylko wezmę z cho mika. Chuck Norris i Lee Marvin, takie połączenie może być ciekawe. Dawno temu to oglądałam na vhs w czarno-białym telewizorze, normalnie prehistoria chyba.
A dziś oglądam film ''Ekspert'' z panem Speakmanem, bo akurat mam na dysku od kilku dni. Ten pan może pojawić się u mnie na blogu, ale muszę jeszcze obejrzeć z nim kilka filmów i się okaże.
Ekspert jest fajny i ciekawy .Ma coś w sobie fajnego ,no i Speakman który daje czadu !
Ja też .A twoim zdaniem Kasiu Speakman bardziej stylem walki przypomina Seagala czy Van Damma ?
Mi też bardziej Van Damma ale recę ma również bardzo szybkie jak Seagal ,chyba nawet szybsze ....
Ta, jak wybił temu rabusiowi zęby. Myślałam, że ze śmiechu nie wyrobię. ;-) A potem jeszcze Chuck powiedział do niego: ''Mam ci naprawić zęby?''
A także ta, kiedy rozdzielał bijących się facetów na przyjęciu.
Mi jak go zakopali w samochodzię pod ziemią i się z tego wydostał oraz wybuchowy finał plus walka z Carridane . ,, Witamy na mojej hacjendzię panie McCuade ,Miło że pan wpadł ! ,,
Turbo dopalacz włączył i wyjechał spod ziemi. To też było fajne. Albo jak ta kobieta uderzyła tego kolesia, co się w barze do niej przystawiał, a Chuck spojrzał na nią ze zdziwieniem, bo nie podejrzewał, że ona ma takie zdolności. ;-)
Po słabym Raid znalazłem fajną recenzje jednej z uzytkowników na temat filmu ,,Olimp w ogniu ,,http://www.filmweb.pl/film/Olimp+w+ogniu-2013-658833/discussion/Moja+kr%C3%B3t ka+recenzja-warto+obejrze%C4%87+%C2%A0,2195813
http://www.filmweb.pl/film/Olimp+w+ogniu-2013-658833/discussion/Moja+kr%C3%B3tka +recenzja-warto+obejrze%C4%87+%C2%A0,2195813
Moim zdaniem powinien ci się spodobać ale martwie się bo ty jesteś taka trochę podejrzliwa wobec nowych filmów akcji ale wiele razy masz racje jeśli chodzi o współczesne kino .
Hehe. Podejrzliwa to nie, można powiedzieć, że ostrożna. Jak widać mam wymagania, a współczesne kino akcji rzadko je zaspokaja. Nie wiem, w czym tkwi problem. Potrafię odróżnić dobry film od gniota, oczywiście gusta są różne. Po prostu, jeżeli film sam w sobie jest dobry, to będzie potrafił się wkupić w moje łaski. Jeżeli jest zły, to od razu jest to widać. Dzisiejsze kino akcji nie ma ikry. Napięcie nie jest budowane, przez co film staje się monotonny. Nie wiem, dlaczego kiedyś potrafili zrobić porządny film akcji, a dziś mają z tym duże problemy? A przecież komputer, to nie wszystko.
A wymień mi Kasiu 10 ulubionych /najlepszych filmów akcji po 2000 roku ? Jeśli nie znajdziesz 10 dobrych to może być mniej ? Ok
1. Niezniszczalni 2
2. Niezniszczalni
3. Uprowadzona
4. Kaznodzieja z karabinem
5. RED
6. Skyfall
7. Elita zabójców
8. Mroczna dzielnica
9. Protektor (ze Sathamem)
10. Godziny szczytu 2.
Mój jest taki :
1 Niezniszczalni 2
2 Olimp w ogniu
3 Niezniszczalni
4 Casino Royale
5 Uprowadzona
6 Uprowadzona 2
7 Elita Zabójców
8 Strzelec
9 The Punisher (2004 )
10 Marine
Też dałeś Bonda. Już nie mogę doczekać się kolejnej części. W 2014 ponoć ma być, tak?
Pierwotnie miała być w 2014 roku ale podbno przesuneli termin i że najpóżniej Bond pojawi się w 2016 roku .W sensie takim że napewno do 2016 roku znajdzie się w kinach ale może być też predzej np w 2015 roku .Coś na takiej zasadzie .Widzę że Kasiu mocno polubiłaś Bonda !