Film

Lone Wolf McQuade

1983 1 godz. 45 min.
6,7 3 789
ocen
6,7 10 3789
672
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"id":"9349","linkUrl":"/film/Samotny+wilk+McQuade-1983-9349","alt":"Samotny wilk McQuade","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/93/49/9349/7849960.2.jpg"}
Kiedy na pograniczu amerykańsko-meksykańskim pojawia się handlarz bronią, bezwzględny i surowy stróż prawa stoczy z nim bezpardonową walkę. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Legendarny strażnik teksasu J.J. McQuade (Chuck Norris) jest niebezpieczny ze swym rewolwerem, ale wręcz śmiertelnie niebezpieczny ze swym czarnym pasem. Gdy przestępcy zamierzający ukraść wojskowe ciężarówki pełne broni i amunicji porywają nastoletnią córkę McQuade'a, sprawa staje się dla niego osobista. Nic nie może go powstrzymać.Legendarny strażnik teksasu J.J. McQuade (Chuck Norris) jest niebezpieczny ze swym rewolwerem, ale wręcz śmiertelnie niebezpieczny ze swym czarnym pasem. Gdy przestępcy zamierzający ukraść wojskowe ciężarówki pełne broni i amunicji porywają nastoletnią córkę McQuade'a, sprawa staje się dla niego osobista. Nic nie może go powstrzymać. Ujawnia potężne przedsiębiorstwo zajmujące się przemytem broni i amunicji, handlujące z terrorystami na całym świecie. Staje twarzą twarz z "królem" tej organizacji Rawleyem Wilkesem (David Carradine) światowym mistrzem w sztukach walki, który jeszcze nigdy nie przegrał! Czy McQuada będzie w stanie uratować swoją córkę i honor, czy też będzie musiał w końcu ustąpić pola silniejszemu.

boxoffice
$12 232 628 w USA
budżet
$5 000 000
na podstawie
H. Kaye Dyal (materiały do scenariusza, historia) / B.J. Nelson (materiały do scenariusza, historia)
studio
1818 / Lone Wolf McQuade Associates / Orion Pictures Corporation / Więcej...
data produkcji
1983
tytuł oryg.
Lone Wolf McQuade
inne tytuły
Samotny wilk McQuade Polska
A Man Without Fear Filipiny
Lone Wolf (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Główna rola w filmie została napisana z myślą o Krisie Kristoffersonie. Gdy ten odmówił występu, jego miejsce zajął Chuck Norris.
Zdjęcia do filmu kręcono w El Paso (Teksas, USA).
Chuck Norris i David Carradine w całości sami wykonali wszystkie sceny kaskaderskie podczas kręcenia finalnego starcia McQuade'a z Wilkesem. Nie zgodzili się na zastąpienie ich dublerami nawet pomimo protestów producentów.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych