PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30828}

Satyricon

Fellini - Satyricon
7,1 2 632
oceny
7,1 10 1 2632
6,8 9
ocen krytyków
Satyricon
powrót do forum filmu Satyricon

Oglądając ten film miałem wrażenie , że jest to dzieło Pasoliniego: erotyka, specyficzne poczucie humoru, baśniowa sceneria - 100% Pasolini.

wesoly_romek

dokladnie tak! :))

ocenił(a) film na 10
wesoly_romek

Również miałem skojarzenia z Trylogią Życia Pasoliniego: historia o żołnierzu i wdowie oraz o zakochanym starym magu mogłyby się znaleźć np. w Opowieściach kantenberyjskich. Ale to jednak Fellini, żaden film Pasoliniego nie był tak wystudiowany, wypieszczony, tak oderwany od rzeczywistości. Nawet adaptując mity i baśnie, nie tworzył fikcyjnych światów, tylko opierał się na rejestracji rzeczywistości.

ocenił(a) film na 8
Vuzz

Filmy Pasolliniego - przynajmniej te które widziałem. Przypominały mi mocno nastrój z obrazów Caravaggia.
nic ująć z tych powyższych uwag - może tylko dodam: Pasollini: brutalny, dosłowny, subtelny...y y y

wesoly_romek

Jak już, to ten wątek powinien pojawić się u Pasoliniego z nieco zmienionym tytułem :). Po prostu filmy Pasoliniego są późniejsze... A tak na marginesie, jest to wyjątkowe arcydzieło ale chyba trochę zapomniane i mniej doceniane. Z fragmentów prozy Petroniusza (zresztą mistrzowskiej) FeFe zrobił wizualny majstersztyk.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones