FILM 11 na 10 

Film zrobił na mnie wielkie wrażenie. To co czyni go takim wyjątkowym to nie tylko wielowątkowość fabuły, trzymający w napięciu kryminał , historia zakazanej miłości czy chwilami komedia ale niesamowity, trudny do opisania klimat okraszony świetną muzyką. Zastosowana retrospekcja pozwala nam zobaczyć bohaterów jakimi byli przed 25 laty i teraz, odpowiedziec na pytanie czy się zmienili, czy tragiczne wydarzenia z przeszłości na stałe zostały w ich pamęci. Okazuje się, że o przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Dla Chyba jedynie Benjamin Esposito rozprawiając się z wydarzeniami z przeszłości, które wręcz wwierciły się w jego pamięć, może w końcu zacząć żyć tak jak chciał (czyli z kobietą jego życia).Tak na marginesie wkurzałam się, że nie walczył o tą "zakazaną" miłość. Ale to mi się właśnie podobało ta jego honorowość, siła przekonań. Uczucia w tym filmie nie są pokazane otwarcie. Spojrzenia za to mówią wszystko. Ja byłam pewna na początku że, miłość między Irene i Benjaminem była platoniczna (po stronie Benja) ale sposób w jaki on ana niego patrzała i jedna ze scen kiedy Benjamin przychodzi do niej z prośbą o przywrócenie sprawy rozwiewa wątpliwości. To dzięki sposbie patrzenia Gomeza na Irene, tej udało się sprawić, że przyznał się do morderstwa. Myślę też, że Esposito robi pewną analogię między uczuciem jakie żywi do Irene a miłością Moralesa do swojej zamordowanej żony. Ten właśnie jego podziw do ogromu uczucia sprawił, że detektyw odkrył okrutną, zaskakującą (ale moim zdaniem) sprawiedliwą prawdę. A oto co mi się jeszcze w tym filmie podobało:
- Sandoval - facet powinnen dostac Oscara jako bohater drugoplanowy,
- relacje pomędzy Benjaminem a Sandovalem - ich rozmowy powalają na łopatki,
- sędzia Fortuna i jego ustna reprymenda po wydarzeniach w Chivillcoy,
- scena przesłuchania Gomeza,
- język: najcześciej przewija się słówko: pelotudo-głupek ( estar haciendo el pelotudo/a (robić idiotę z kogoś/siebie),

1

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię