PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9431}
7,1 23 105
ocen
7,1 10 1 23105
Selena
powrót do forum filmu Selena

Selena była nietuzinkową osobą, kochała życie i kochała się śmiać. Była prawdziwa, nie chciała się wyprowadzić z rodzinnego Corpus Christi, nie zgadzała się na zbudowanie ogrodzenia, który dzieliłby jej dom z otoczeniem sąsiedztwa. Codziennie przechadzała się ulicą, mówiąc każdemu "Dzień dobry". Była zwykłą dziewczyną z Texasu i sama przyznawała, że prywatnie jest bardzo nieśmiała i skromna, a na scenie stanowiła żywioł. Selena kochała modne ubrania, jak każda elegancka kobieta, które przerabiała na swój gust. Podkreślała swoje latynoskie pochodzenie, każdy jej strój był scenicznym manifestem. Podkreślała swoje okrągłe kształty, włosy farbowała na coraz ciemniejszy, czarny kolor, akcentowała pełne usta czerwoną szminką. Była w stanie zaśpiewać wszystko. I być może dziś byłaby swoistą divą i jedną z czołowych artystek, gdyby nie tragiczna śmierć z ręki zaufanej pracownicy a prywatnie bliskiej przyjaciółki ... Która okazała się zwykłą złodziejką i osobą mającą obsesję na punkcie Seleny ...
Po śmierci Seleny jej ojciec chciał oddać hołd zamordowanej córce i był głównym producentem filmu. Zastrzegam, tylko producentem, a dowolność scenariusza i fabuły powierzył reżyserowi Gregory'emu Nava. Film jest prosty w odbiorze, może chwilami się ciągnie, ale wystarczy poświęcić chwilę i obejrzeć historię o Selenie. Lopez przygotowała się do tej roli bardzo dokładnie i wykonała kawał dobrej roboty, szkoda że dostała tylko nominację do "Złotego Globa", moim zdaniem powinna była wygrać. Nie piszę tu jako pasjonatka Seleny czy Lopez, oceniam tylko główną grę aktorską. Jennifer dała tu z siebie wiele a poza tym jest tak fotogeniczna, że kocham patrzeć na jej makijaż i naśladownictwo do Seleny. Podkreślone brwi, usta zaakcentowane czerwoną szminką/konturówką pokazują cudowne latynoskie geny i odsłaniają kobiecą wizualność. Choć ja nigdy bym nie pomalowała ust bezpośrednio na tak jaskrawą czerwień ;) Uwielbiam ten film, ale jeszcze lepiej ogląda się prawdziwe dokumenty opowiadające o życiu realnej Seleny. 9/10 jeśli chodzi o ten film.

Kasia_Kiara

"Kochała śmierć"? Że co?

Increibla

Napisałam : "Kochała się śmiać". Przeczytaj uważnie :)

Kasia_Kiara

Czytałam po nocy. Już mi się troiło. :)

Increibla

Spoko :)

Kasia_Kiara

John Lennon też został zamordowany przez psychofana

ocenił(a) film na 4
Kasia_Kiara

Artystką to ona nie była i nie zostałaby. Mogłaby być "gwiazdą", ale ta... potańcówkowa muzyka! Brrr.

Krzypur

Dla Ciebie potańcówkowa, dla mnie muzyka duszy. O gustach się nie dyskutuje :)

ocenił(a) film na 4
Kasia_Kiara

Owszem, o gustach się dyskutuje; to o faktach nie powinno się dyskutować. Gust to nie jest coś, co każdy posiada ot tak sobie, trzeba go wyrabiać. Nie piszę tego złośliwie, ale z lat doświadczeń życiowych i - powiedzmy - artystycznych wiem, że podobać się może wszystko wszystkim, tym niemniej nie da się porównać np. profesora Andrzeja Nowaka z profesorką Magdaleną Środą. To znaczy da się porównać, ale to porównanie wskaże właśnie na nasze gusty.

Krzypur

To twoja opinia, że muzyka jest potańcówkowa, a nie fakt.

ocenił(a) film na 4
Increibla

Podobnie jest z Twoją wypowiedzią.

Krzypur

Też skłaniam się do tego że prędzej była gwiazdą niż artystką - Jej muzyka to też nie moje klimaty, może robiła wrażenie w krajach Hiszpańskich jednak wątpię aby była wstanie zrobić światową karierę.

ocenił(a) film na 4
buterfly

Nie wszyscy, którzy robią tzw. światową karierę są artystami. Często zdarza się, że inwestor wykreuje "gwiazdę".

Krzypur

Tutaj właśnie ją kreowano od początku, przynajmniej tak wynika z filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones