film

Selena

1997
2 godz. 7 min.
7,1 22 941
ocen
7,1 10 1 22941
4 126
chce zobaczyć
5,0 3
oceny krytyków
Życie i kariera Seleny, która stała się jedną z najpopularniejszych wokalistek latynoamerykańskich. Więcej Mniej
Selena zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Seleny Quintanilli Perez jest meksykańską piosenkarką i wschodzącą gwiazdką sceny muzycznej. Z dnia na dzień jest ona coraz bardziej doceniana przez media i słuchaczy. Któregoś dnia spotyka się z nowym gitarzystą zespołu Chrisem Perezem zakochuje się w nim i wkrótce zostaje jego żoną. Tymczasem piosenki z jej płyt osiągają szczyty listSeleny Quintanilli Perez jest meksykańską piosenkarką i wschodzącą gwiazdką sceny muzycznej. Z dnia na dzień jest ona coraz bardziej doceniana przez media i słuchaczy. Któregoś dnia spotyka się z nowym gitarzystą zespołu Chrisem Perezem zakochuje się w nim i wkrótce zostaje jego żoną. Tymczasem piosenki z jej płyt osiągają szczyty list przebojów. Selena ma teraz wszystko o czym od zawsze marzyła - miłość i sławę. Jej szczęście jednak nie trwa zbyt długo... zostaje zamordowana przez zaprzyjaźnioną współpracownicę Yolandę Saldivar.

boxoffice
$35 764 351 w USA
budżet
$20 000 000
studio
Esparza / Katz Productions / Q Productions
tytuł oryg.
Selena
inne tytuły
Selena: The Movie (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Jackie Guerra tak bardzo chciała zagrać rolę siostry Seleny, Suzette, że skłamała na przesłuchaniu, że jest doświadczoną perkusistką, choć w rzeczywistości nigdy nie grała na perkusji. Kiedy jej niedoświadczenie wyszło na jaw, prawdziwa Suzette udzielała jej lekcji.
Salma Hayek była brana pod uwagę do roli Seleny, ale odmówiła, ponieważ chciała zagrać Fridę Kahlo w filmie Frida (2002), a nie chciała zagrać dwóch różnych meksykańskich bohaterek.
Ponad 20 tysięcy dziewczyn w różnym wieku zostało przesłuchanych do roli Seleny.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych