Film

1997 2 godz. 7 min.
7,1 21 662
oceny
7,1 10 1 21662
3 625
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"id":"9431","linkUrl":"/film/Selena-1997-9431","alt":"Selena","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/94/31/9431/7072426.2.jpg"}
Życie i kariera Seleny, która stała się jedną z najpopularniejszych wokalistek latynoamerykańskich.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Seleny Quintanilli Perez jest meksykańską piosenkarką i wschodzącą gwiazdką sceny muzycznej. Z dnia na dzień jest ona coraz bardziej doceniana przez media i słuchaczy. Któregoś dnia spotyka się z nowym gitarzystą zespołu Chrisem Perezem zakochuje się w nim i wkrótce zostaje jego żoną. Tymczasem piosenki z jej płyt osiągają szczyty listSeleny Quintanilli Perez jest meksykańską piosenkarką i wschodzącą gwiazdką sceny muzycznej. Z dnia na dzień jest ona coraz bardziej doceniana przez media i słuchaczy. Któregoś dnia spotyka się z nowym gitarzystą zespołu Chrisem Perezem zakochuje się w nim i wkrótce zostaje jego żoną. Tymczasem piosenki z jej płyt osiągają szczyty list przebojów. Selena ma teraz wszystko o czym od zawsze marzyła - miłość i sławę. Jej szczęście jednak nie trwa zbyt długo... zostaje zamordowana przez zaprzyjaźnioną współpracownicę Yolandę Saldivar.

boxoffice
$41 181 794 na świecie
$35 281 794 w USA
$5 900 000 poza USA
budżet
$20 000 000
studio
Esparza / Katz Productions / Q Productions
inne tytuły
Selena: The Movie (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Jackie Guerra tak bardzo chciała zagrać rolę siostry Seleny, Suzette, że skłamała na przesłuchaniu, że jest doświadczoną perkusistką, choć w rzeczywistości nigdy nie grała na perkusji. Kiedy jej niedoświadczenie wyszło na jaw, prawdziwa Suzette udzielała jej lekcji.
Salma Hayek była brana pod uwagę do roli Seleny, ale odmówiła, ponieważ chciała zagrać Fridę Kahlo w filmie Frida (2002), a nie chciała zagrać dwóch różnych meksykańskich bohaterek.
Ponad 20 tysięcy dziewczyn w różnym wieku zostało przesłuchanych do roli Seleny.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Jedyna dobra rola JLo.

  Increibla

  Na dobrą sprawę jedyny dobry film z Jennifer Lopez. Widziałam dosłownie wszystkie, włącznie z "Lambadą" w której mignęła przez parę minut i w żadnych innym filmie nie pokazała choćby odrobiny aktorskiego talentu. Jest po prostu aktorsko słaba, żeby nie powiedzieć nijaka. Za to w "Selenie", choć ... więcej

 • Ta biografia to klasyk o cudownej latynoskiej Piosenkarce

  Kasia_Kiara

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

 • Prawdziwa Selena...

  anna15071992

  miała niesamowitą charyzmę, potrafiła śpiewać tak, że faktycznie czuje się te emocje, ciągle słucham teraz jej piosenek :d

  8
  • O

   emmarta ocenił(a) film na 8

   Oglądałam go tysiące razy. Ma magię w sobie. Jedyny film, gdzie naprawdę, cholernie, podoba mi się Jennifer L. i jej gra :-)

   16
   • Kto śpiewa w filmie?

    zuzza8

    To głos Seleny czy Jennifer?

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.