film

Selena

1997
2h 7m
7,1 23 120
ocen
7,1 10 1 23120
Życie i kariera Seleny, która stała się jedną z najpopularniejszych wokalistek latynoamerykańskich. Zobacz pełny opis
Selena zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Seleny Quintanilli Perez jest meksykańską piosenkarką i wschodzącą gwiazdką sceny muzycznej. Z dnia na dzień jest ona coraz bardziej doceniana przez media i słuchaczy. Któregoś dnia spotyka się z nowym gitarzystą zespołu Chrisem Perezem zakochuje się w nim i wkrótce zostaje jego żoną. Tymczasem piosenki z jej płyt osiągają szczyty listSeleny Quintanilli Perez jest meksykańską piosenkarką i wschodzącą gwiazdką sceny muzycznej. Z dnia na dzień jest ona coraz bardziej doceniana przez media i słuchaczy. Któregoś dnia spotyka się z nowym gitarzystą zespołu Chrisem Perezem zakochuje się w nim i wkrótce zostaje jego żoną. Tymczasem piosenki z jej płyt osiągają szczyty list przebojów. Selena ma teraz wszystko o czym od zawsze marzyła - miłość i sławę. Jej szczęście jednak nie trwa zbyt długo... zostaje zamordowana przez zaprzyjaźnioną współpracownicę Yolandę Saldivar.

boxoffice
$35 764 351 w USA
budżet
$20 000 000
studio
Esparza / Katz Productions / Q Productions
tytuł oryg.
Selena
inne tytuły
Selena: The Movie (tytuł roboczy) USA
więcej
Jackie Guerra tak bardzo chciała zagrać rolę siostry Seleny, Suzette, że skłamała na przesłuchaniu, że jest doświadczoną perkusistką, choć w rzeczywistości nigdy nie grała na perkusji. Kiedy jej niedoświadczenie wyszło na jaw, prawdziwa Suzette udzielała jej lekcji.
Salma Hayek była brana pod uwagę do roli Seleny, ale odmówiła, ponieważ chciała zagrać Fridę Kahlo w filmie Frida (2002), a nie chciała zagrać dwóch różnych meksykańskich bohaterek.
Ponad 20 tysięcy dziewczyn w różnym wieku zostało przesłuchanych do roli Seleny.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Na dobrą sprawę jedyny dobry film z Jennifer Lopez. Widziałam dosłownie wszystkie, włącznie z "Lambadą" w której mignęła przez parę minut i w żadnych innym filmie nie pokazała choćby odrobiny aktorskiego talentu. Jest po prostu aktorsko słaba, żeby nie powiedzieć nijaka. Za to w "Selenie", choć nie wiem, czy to jej...

To głos Seleny czy Jennifer?

O

ocenił(a) film na 8

Oglądałam go tysiące razy. Ma magię w sobie.
Jedyny film, gdzie naprawdę, cholernie, podoba mi się Jennifer L. i jej gra :-)

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

miała niesamowitą charyzmę, potrafiła śpiewać tak, że faktycznie czuje się te emocje, ciągle słucham teraz jej piosenek :d

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones