film

Sfora: Bez litości

2002
2h
6,5 9 310
ocen
6,5 10 1 9310
5,2 4
oceny krytyków
Czwórka przyjaciół przysięga sobie wieczną przyjaźń. Kiedy jeden z nich zostaje zamordowany, pozostali wypowiadają wojnę mafii. Zobacz pełny opis
Sfora: Bez litości zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Ponad prawem made in Poland
Nie będę ukrywać – film jest kiepski, chwilami nie wiadomo o co chodzi, ani kto jest kim. Ci, którzy oglądali... ... czytaj więcej
false
Kinga Kozakiewicz

Kiedy Ryszard Starewicz "Stary", szef jednej z warszawskich mafii, każe zamordować komendanta głównego policji, nie wie, że popełnia życiowy błąd. Mafioso nie ma pojęcia, że funkcjonariusz należał do "sfory", grupy zżytych przyjaciół, którzy, będąc jeszcze dziećmi, przyrzekli sobie dozgonną przyjaźń i pomoc. Tymczasem bezkarni przestępcyKiedy Ryszard Starewicz "Stary", szef jednej z warszawskich mafii, każe zamordować komendanta głównego policji, nie wie, że popełnia życiowy błąd. Mafioso nie ma pojęcia, że funkcjonariusz należał do "sfory", grupy zżytych przyjaciół, którzy, będąc jeszcze dziećmi, przyrzekli sobie dozgonną przyjaźń i pomoc. Tymczasem bezkarni przestępcy przenikają do najwyższych kręgów władzy. Nieoczekiwanie, mafijne macki sięgają już nawet kadry oficerskiej policji. Trzech przyjaciół z dzieciństwa postanawia działać. Olbrycht, Nowicki i Duch wypowiadają własną, bezwzględną walkę z zabójcą kolegi. Mężczyźni zrobią wszystko, żeby sprawiedliwość dopadła bosa mafii. Olbrycht i Ducha są doświadczonymi policjantami. Działając na własną rękę, funkcjonariusze stosują czasem bardzo brutalne, ale skuteczne środki. Mężczyźni są prawdziwymi wzorami dla swoich kolegów w pracy, natomiast wśród przestępców sieją postrach i przerażenie. Nowicki, natomiast, jest młodym prokuratorem, który nie wiele może zdziałać, zaplątany w gąszczu paragrafów i przeróżnych kodeksów. Jednak dzięki pomocy starszych kolegów, znajduje luki prawne, dzięki czemu może wprowadzić swój plan w życie.

dystrybucja
SPI International Polska Sp. z o.o.
studio
Studio D.T. Film s.c. (produkcja wykonawcza) / SPI International / Telewizyjna Agencja Produkcji Teatralnej i Filmowej
tytuł oryg.
Sfora: Bez litości
inne tytuły
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Pierwszą część filmu ogląda się jak "w poprzednich odcinkach..." umieszczane na początku odcinka kolejnego. Gładko, ale bez sensu, bo to same kluczowe ujęcia i dialogi. Zaś film nie może być zlepkiem samych scen kluczowych.

A już "braciszek" - haker rozpoznający "siostrę", z którą został rozdzielony w dzieciństwie...

więcej

Litości!!!!

ocenił(a) film na 1

Film bezlitośnie obnaża braki warsztatowe reżysera i scenarzysty.
Bezlitośnie ukazuje, że talent aktorski to nie jest cecha jaką posiadają polscy aktorzy.
Kto dlaczego i za czyje pieniądze pozwala kręcić takie gnioty.
Wcale się nie dziwię, że polska kultura jest w zapaści.
Jeżeli ktoś zatwierdza kasę na reżyserowanie,...

więcej

Film godny uwagi. Bardzo dobry scenariusz i świetni aktorzy. Polecam

Sfora

użytkownik usunięty

Obejrzałem go wczoraj na TVP Kultura i spoko film :D 7/10

Troch eza słaby

ocenił(a) film na 6

Serialu nie oglądaałem ale przypuszcza ze byl lepszy. tu troche scenariusz zostal okrojony i latwy do przewidzenia. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones