Shooting Dogs

2005 1 godz. 55 min.
7,8 6 791
ocen
7,8 10 1 6791
8 946
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
powrót do forum filmu Shooting Dogs
 • użytkownik usunięty

  Sam film nie jest może arcydziełem ale gdy pomyślę, że został nakręcony przy udziale prawdziwych świadków tych wydarzeń daje po kościach... Strzelanie do psów a pozostawianie Morderców, którzy tańczą i gwałcą lub mordują ludzi zaledwie na wyciągnięcie ręki od wojska załamuje... No i ten wywiad pomieszany z obrazkami rzeźni jaka się dokonała zamyka wszelkie wątpliwości co do słuszności podjętych w owych czasach decyzji...Nie winię sromotnie za to żołnierzy gdyż oni sami najczęściej są w tej grze tylko pionkami... Czy świat powinien się wtrącać ?... Moim zdaniem tak, dlaczego bo bez cywilizowanych ludzi w tych krajach nic się nie zmieni :(...

 • Ale czy my sami możemy nazywać się cywilizowanymi ludźmi...

 • użytkownik usunięty

  Indrani To jeden z największych zagadnień i Problemów tego świata... Coraz częściej czuje się jak zwierze :)... Nie mówiąc już o wielu innych osobach, które są w niżej od zwierząt a do cywilizacji brak im wszystkiego :)

 • Vanillivi ocenił(a) ten film na: 7

  Zgodnie z prawem międzynarodowym, w przypadku ludobójstwa, każdy kto może, ma prawo a i wręcz obowiązek, użyć siły zbrojnej w celu zapobieżenia zbrodniom. Pytanie, ile mógł zdziałać ten oddział ONZ, jeśli byłby pozbawiony wsparcia.

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 7

  Vanillivi Powiem tak jeśli oddział te mógł oddawać strzały i nie zrobił tego to sami żołnierze mogą się obwiniać i mieć do siebie pretensję.. Wiem jednak, że wiele razy zwykli żołnierze to tylko pionki w grze tych na górze... Mogli zakazać im walki... A co do pytani ile by mogli zdziałać to powiem tak wiele... Bandziory posługiwali się maczetami więc kule są mocniejsze... zabunkrować się dać ludowi jakieś kije itp by się bronili a sami z dachów i ukryć osłabiać wroga... Takie moje zdanie ale nie byłem tam i nie wiem jak sytuacja na prawdę wyglądała.. Jeśli tak jak w filmie to mają co sobie zarzucić działacze ONZ

 • Overrated ocenił(a) ten film na: 8

  Z tego co czytałam armia żołnierzy przebywająca w Rwandzie miała za mało amunicji. Mogli teoretycznie sprzeciwić się rozkazom z góry i "otworzyć" ogień ( tak to się pisze? ) , ale wystarczyłoby im amunicji maksymalnie na kilkadziesiąt minut walki.

  Nie pamiętam, gdzie to czytałam, musiałabym poszukać i ewentualnie wrzucę później link do artykułu.

  Z tego, co pamiętam ONZ uznał to za "sprawę wewnętrzną" Rwandy. Podobno chyba nawet Francja popierała masakrę i utrudniała prowadzenie jakichkolwiek działań ratowania Tutsi przez ONZ.

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 8

  Overrated Pewnie masz rację ale wiesz Amunicja może odstraszyć resztę biegających z Maczetami... Kilku specjalistów z ganami przeciwko zwykłym ludkom z maczetami... Myślę, że jak by otworzyli ognień reszta by się wystraszyła i rozbiegła a wtedy można było by zamówić amunicję droga Lotniczą tak by wystarczyło na tych Rzeźników.... W takich tłumach zawszę jest tylko kilku prowodyrów a reszta to piąki, które są tam tylko dlatego, że są po stronie silniejszych...

 • Overrated ocenił(a) ten film na: 8

  Tylko pamiętaj, że tych ludków z maczetami było o wiele więcej. Nieco ponad 2tys żołnierzy kontra kilka milionów atakujących. Oni próbowali zamiawiać amunicję, ale ONZ stanowczo zakazał jakichkolwiek działań i odmówił przysłania pomocy. Na samym początku Europa udawała, że to się w ogóle nie dzieje, a masakrę w Rwandzie nazywano niewielkimi walkami plemiennymi. Bodajże po miesiącu dopiero przyznano, że "mogło" dojść do aktów ludobójstwa. A w tamtym momencie zginęło już ponad 500 000 Rwandyjczyków.

 • Overrated ocenił(a) ten film na: 8

  Overrated Tutaj jest o generale Romeo Dallaire, który był dowódcą sił ONZ w Rwandzie przed i w trakcie ludobójstwa.

  http://bliznyswiata. bloog .pl/id,5536585,title,Czlowiek-ktory-walczyl-z-diablem,index. html?smoybbtticaid=610ea1

 • Najlepiej zobacz "Podać rękę diabłu", jeżeli oczywiście jeszcze nie widziałeś. Niebieskie Hełmy miały przewalone w Rwandzie - tego bestialskie rozkazy od Rady ONZ, systematyczne uszczuplanie garnizonu, brak zainteresowania mocarstw, brak zaopatrzenia...

  Mimo wszystko ta bohaterska garstka, stając dosłownie na głowie, uratowała 32 tysiące ludzi.

 • sephiroth1983 ocenił(a) ten film na: 9

  Polecam przeczytać reportaż "Dzisiaj narysujemy śmierć" Wojciecha Tochmana. Wczoraj przeczytałem z nim wywiad, później ten reportaż i jestem do dzisiaj wstrząśnięty. Dlatego też postanowiłem obejrzeć wszystkie filmy jakie się da o ww. tematyce.