PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9509}

Shrek

7,8 833 471
ocen
7,8 10 1 833471
7,5 41
ocen krytyków
Shrek
powrót do forum filmu Shrek

Shrek po... 13 latach ;-)

ocenił(a) film na 10

Obejrzałem ten film ponownie.... po prawie 13 latach... i jestem pod wieeeelkim wrażeniem. Nic a nic nie stracił... raczej zyskał.
Niesamowite wrażenie robi polski dubbing i to, że w zasadzie z 70% dialogów weszło do języka potocznego!
Mam wrażenie, że nasza ekipa dubbingowa bawiła się równie dobrze jak twórcy z USA. To po prostu widać i czuć.
Jest pozytywnie i ciepło ale nie w tandetny sposób.
Animacja nadal daje radę.
I fantastyczna ścieżka dźwiękowa.
Nie widzę tu po prostu żadnej niedoróbki... a film mimo, że mam 32 lata porywa tak samo, jak 13 lat temu.
Naprawdę polecam zobaczyć znowu, jeśli ktoś dawno nie widział :-)

10/10

ocenił(a) film na 9
aa2xa

Tez oglądałam kilka dni temu na TVN i chociaż moją ulubioną częścią jest dwójka, to miło było popatrzeć :)

ocenił(a) film na 10
Ateliee

Dwójka ma być na TVN w ten piątek. Dwójka też jest ok ale jedynka jest dla mnie najlepsza.

ocenił(a) film na 9
pokemon_filmweb

Serio? No to oglądam :D

ocenił(a) film na 9
aa2xa

Jak dla mnie najlepszy pl dubbing, który robi z tej animacji coś niepowtarzalnego. :)

mikew_86

nie mozna sie nie zgodzic !! jako pieciolatka znalam caly film na pamiec !:D

ocenił(a) film na 9
mikew_86

równie dobre dubbingi można znaleźć w "RRRrrrr!!!" oraz "Asterix i Obelix - Misja Kleopatra", polecam

ocenił(a) film na 9
celebes

Oglądałem oba te filmy i zgadzam się.

ocenił(a) film na 9
aa2xa

Zgadzam się z wszystkimi :D.Ja oglądałam ,,dawno" temu bo z kilka miesięcy,ale mam jeszcze czas,bo mój wiek to 13 lat :). Gdy byłam mała znałam na pamięć i to się nie zmieniło!Większość moich rówieśników ogląda już tylko filmy od 16,czy te przeznaczone dla dorosłych osób.Wpatrują się w telewizor na film którego nie rozumieją,a jeśli tak to tylko dla szpanu.Żeby każdy mógł powiedzieć,że on ogląda już takie filmy,dla dorosłych,tylko bitwy i sex.Nie mówię,że nie oglądam takich produkcji,bo każdy co zobaczy mój profil zobaczy,że nie :D,ale nadal lubię obejrzeć fajne BAJKI.Ja nigdy z tego nie wyrosnę ;)

ocenił(a) film na 9
Maggonagal

PS:Wstydzą się przyznać,że nadal by obejrzeli np.Shreka :(

użytkownik usunięty
Maggonagal

Właśnie takie podejście "nie oglądam, bo dla dzieci" świadczy o tym, że nie dorośli ;)
Dorosły to ktoś kto nie wstydzi się, że ogląda bajki, bo nie uważa, że oglądając je przestaje być dorosłym :)

ocenił(a) film na 9

Racja :) .Myślę,że to nie umniejsza wartości człowieka.Jakie ogląda filmy...Nie rozumiem takich ludzi.Pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 10

Całkowicie się zgadzam:) Dorosły człowiek nie patrzy na gatunek tylko czy film mu się spodoba
Ja to nawet lubię objerzeć nie tylko animacje ale wręcz bajki typu Smerfy:) To moje dzieciństwo i fajnie sobie powspominać:D

ocenił(a) film na 10
Maggonagal

Ile teram masz lat? xD

ocenił(a) film na 9
aa2xa

Też sobie odświeżam co jakiś czas. Nie starzeje się.

ocenił(a) film na 10
Profesor Frink

Jedem z tycj filmów/bajek które mimo że lecą cały czas w tv lubie sobie sam odświeżyć bo zawsze mnie bawi , świetny chyba najlepszy dubbing jaki kiedykolwiek powstał i niesamowity osioł .

goldi007

W Królu lwie też jest świetny dubbing

ocenił(a) film na 10
aa2xa

Wczoraj zrobiłam sobie maraton z bajkami. Oglądnęłam między innymi Shreka 1 i 2. 3 i 4 to nie to samo, tamte części mnie w ogóle nie bawią. Ale 1 i 2 to mistrzostwo świata. Połowę 1 znam na pamięć, ale teksty i tak śmieszą. Ponadto mam wrażenie, że nie ma dialogu, na którym nie pękałabym ze śmiechu :D I mimo, że oglądałam to może z parędziesiąt razy (nie zmyślam, było tego ze 30-40 razy) to i tak jako osobie już starszej udało mi się zauważyć coś nowego. Na przykład: Shrek i Osioł rozmawiają przy ognisku i zachodzącym Słońcu o Fionie i Shreku. Osioł w pewnym momencie nie wytrzymuje i mówi coś w stylu: Daj Spokój Shrek, idź sztachnij feromona :D hhahaha. Naprawdę można się uśmiać. Ponadto te bajki nie są tylko śmieszne, ale też bardzo mądre, z morałem. Można śmiać, ale też trochę wzruszyć. 2 tak samo dobra, mam do niej wielki sentyment. No i soundtrack... Magia. Co jak co, ale ten soundtrack jest najlepszym jaki kiedykolwiek powstał do filmów animowanych/

ocenił(a) film na 10
lowgravity

tak są bardzo mądre i nie promują tandetnych wzorów płytkich relacji w stylu ona piękna i mądra. On przystojny i bogaty i jest mega super ekstra.

Czy też ogólnie takie kultu "zajebistości".

Ja to po prostu czuję ulgę jak to oglądam... normalność, zamiast "zajebistości".

To bajki o bliskości tak naprawdę...

ocenił(a) film na 10
aa2xa

dokładnie tak, jak piszesz
film nic nie traci, a dubbing nadal zmiata

ocenił(a) film na 9
aa2xa

Dokładnie tak. Shrek to jeden z tych filmów które mogę obejrzeć z miliard razy i nigdy mi się nie znudzi :) Dlatego przeżyłam lekki szok kiedy moja mama i młodszy brat powiedzieli kiedyś, że Shrek już im się znudził i go nie lubią. Na serio trudno było mi to uwierzyć.

użytkownik usunięty
aa2xa

Cebula ma warstwy.

ocenił(a) film na 1

to jest kaszan

ocenił(a) film na 1

No same bobasy

ocenił(a) film na 9
aa2xa

Zgadzam się. Shrek to najbardziej klimatyczna animacja w dziejach świata.

ocenił(a) film na 9
zielonykojot

Dokładnie

ocenił(a) film na 9
aa2xa

Zgadzam się w 99% z tym co napisałeś. Tylko nie dubbing !!! to jest ZŁO !!!

ocenił(a) film na 9
aa2xa

Wiadomo! Nieśmiertelny film:)

aa2xa

Polecam oglądać na https://cdafilmy.online

użytkownik usunięty
aa2xa

Ten film jest po prostu ponadczasowy. Jest jednym z wielu, który można oglądać wiele razy, dlatego znam go już prawie na pamięć. Polski dubbing ponoć jest nawet lepszy od oryginalnej ścieżki dźwiękowej. W filmach animowanych daje radę. Shrek jest tego najlepszym przykładem. Zapewne jeszcze nie raz go sobie obejrzę, bo uważam, że nie jest wbrew pozorom skierowany tylko i wyłącznie do najmłodszej widowni.

ocenił(a) film na 10
aa2xa

Ja właśnie obejrzałem po wielu, wielu latach i całkowicie się zgadzam. Ten film to mistrzostwo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones