Siódma pieczęć

Det sjunde inseglet

1957 1 godz. 36 min.
7,8 49 993
oceny
7,8 10 49993
45 750
chce zobaczyć
8,2 19
ocen krytyków
{"rate":8.157895,"count":19}
{"type":"film","id":1454,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Det+sjunde+inseglet-1957-1454/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Siódma pieczęć
  • Moim zdaniem w filmie chodzi o to, że jeżeli będziemy umierać, to mamy zacząć grać w szachy, a jeżeli słabo gramy w szachy to koledzy nam poumierają, ale poprez wywalenie szachownicy ocalimy kilku grajków.

Bergman to geniusz

• BILLYBATSON2004 ocenił(a) ten film na: 8

Zdzichu666 Ciekawa interpretacja i celne spostrzeżenia. Jasne, niektórzy piszą o tym filmie książki i prace, krytycy od lat rozbierają go na czynniki pierwsze, a bibliści doszukują się kolejnych symboli, ale myślę, że ta właśnie interpretacja jest jedyną właściwą.

• BILLYBATSON2004 Dokładnie. Gdyby Bergman żył, to by był zaskoczony, że w końcu ktoś rozgryzł jego dzieło

Zdzichu666 Pewnie myślał, że ten dzień nigdy nie nastąpi, że prędzej wszyscy ludzie zostaną ateistami, śmierć zostanie pokonana, a ludzie będą kolonizować wszystkie planety we wszechświecie. A tymczasem...

• Zdzichu666 Już w tytule mamy do czynienia z symboliką, sam film jest rozpoczynany przez symbol, akcja filmu toczy się w średniowieczu, jakże przepełnionym symboliką, którą po dziś dzień ciężko nam do końca zrozumieć i która jest przedmiotem filozofii czy psychoanalizy... Ale tak... Ten film z pewnością jest o tym, że należy walnąć partyjkę szachową ze śmiercią.

Nie zgadzam się z tą opinią i uważam, że ten film potrzebuje właściwego punktu odniesienia do celnej interpretacji.

Szeryf_Rottingham Oczywiście powyższe komentarze są żartobliwe. Sam sądzę, że "Siódma pieczęć" to przesycone skomplikowaną symboliką arcydzieło.

• BILLYBATSON2004 Pozostaję trochę w pewnym dysonansie. Z jednej strony mi głupio, że nie wyczułem ironii... Z drugiej jednak zdumiewa mnie to ile jest w internecie durnych treści, że coś takiego jednak wziąłem na serio.

Szeryf_Rottingham To akurat racja. Gdyby tak przejrzeć komentarze niektórych użytkowników można dojść do wniosku, że w sumie nie ma co się dziwić ;)

• Szeryf_Rottingham Zapewniam, że powyższy komentarz był żartem. Tak na serio to uważam siódmą pieczęć za bardzo dobry film.

• Zdzichu666 hahahah :D wspaniały komentarz!

• Dar0962 ocenił(a) ten film na: 9

Zdzichu666 a ja uważam, że to raczej film drogi, coś a'la "Znikający punkt" albo "Easy Rider", tylko środki lokomocji są bardziej ekologiczne :-)

• Warta_fw ocenił(a) ten film na: 7

Zdzichu666 ale bełkot