PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1454}

Siódma pieczęć

Det sjunde inseglet
7,8 53 320
ocen
7,8 10 1 53320
8,7 34
oceny krytyków
Siódma pieczęć
powrót do forum filmu Siódma pieczęć

Wyprawy krzyżowe

ocenił(a) film na 9

Jedno mi nie pasuje. Niby wraca z wyprawy krzyżowej, lecz krucjaty zakończyły się w 1292 roku ;P Dżuma na
Skandynawii była w 1352. Co on robił przez te 60 lat? To pytanie najbardziej mnie nurtuje. Rozumiem, z ziemi świętej do
Szwecji jest bardzo daleko, ale chyba nie tak aby podróżować 60 lat.

Materoni15

DOBRE :D
w sumie wiadomo, że film jest metaforyczny ale tutaj Berman mimo wszystko się potknął

ocenił(a) film na 8
Materoni15

Dobre pytanie. Po upadku Akki były organizowane jeszcze jakieś wyprawy, też ochrzczone krucjatami. W połowie XIV wieku Piotr Lusignan wyprawiał się na Aleksandrię - to by nawet pasowało, ale nie pamiętam czy w filmie była wyraźnie mowa o pobycie w Ziemi Świętej. Jeżeli tak, to chyba odpada. Zresztą wielka epidemia pewnie nie była pierwszą (nie chce mi się szukać :P), więc może wcale nie chodziło o tę czarną śmierć z 1352. Tym bardziej, że w uzbrojeniu pana rycerza nie ma, zdaje się, ani kawałka blachy, co sugerowałoby okolice XII wieku. No, chyba że nadinterpretuję luźne podejście do kostiumografii.

ocenił(a) film na 10
Materoni15

Od roku 1344 miała miejsce tak zwana krucjatą smyrneńską. To by pasowało do czasów filmu.

ocenił(a) film na 10
Materoni15

Odpowiedź spóźniona, ale niechronologiczność jest tu w pełni zamierzona, jako że wydarzenia historyczne stanowią tylko kanwę nad egzystencjalną i ponadczasową rozprawą nad znaczeniem ludzkiego życia.
Przynajmniej wg mnie :p

ocenił(a) film na 10
Materoni15

"Kobiety przekazywały nam wszy. Wszystko na chwałę bożą" :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones