PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=713103}
7,2 134 602
oceny
7,2 10 1 134602
7,3 46
ocen krytyków
Sicario
powrót do forum filmu Sicario

dlaczego oceny na IMDb sa diamentralnie wyzsze? Praktycznie wszystkie filmy na IMDb przy wiekszej ilosci glosow maja wieksza ocene. Czy to nasza polska przypadlosc? Nic nie pasuje? Wszystko drazni?

kochamAndzie

[SPOILER ALERT]

Ocena i tak jest mocno zawyżona, bo ten film jest zwyczajnie słaby, co z tego że zdjęcia i muzyka super skoro brak tutaj fabularnej konsekwencji, logiki i spójności, cała ta historia nie trzyma się kupy, główna bohaterka która została wyszkolona do zadań specjalnych, przez cały film oddaje może trzy strzały, a tak przez cały czas rozmyśla nad sensem swojego istnienia, aktorstwo Emily Blunt jest do d*py nie dlatego że to jej wina, tylko wina płytkiego scenariusza, który zwyczajnie nie daje jej pola do popisu (ma się cały czas zastanawiać czy robi dobrze czy źle i co ona w ogóle tam robi), jej partner murzyn to już w ogóle nieporozumienie i równie dobrze mogłoby go nie być, dzięki temu film by tylko zyskał (np. byłoby wiadomo o co chodzi z ta sceną w barze i późniejszym dorwaniem Teda, kto to zorganizował i gdzie to jest wyjaśnione w filmie ?). Agentka zostaje zwerbowana przez inną agencję tylko w celu zalegalizowania akcji przeciw kartelom - ok. niech będzie, czuje że jest wykorzystywana, ale kiedy ostatecznie się o tym dowiaduje, jej reakcja jest bezcenna: "wiedziałam...", ja bym się w*urwił, ze narażam swoje życie i nie jestem traktowany poważnie, ona przyjmuje to na lajcie, ok. oglądam dalej, cały czas mam nadzieję że w końcu stanie się coś co mnie zaskoczy lub zaszokuje, np. Kate wpadnie w szał, odbije jej palma, kogoś "przypadkiem" zastrzeli i sama stanie się mordercą i co? i nic, kompletnie nic się dalej nie dzieje, Olek robi co ma robić, kobita podpisuje papiery, wychodzi na balkon mierzy do gościa i opuszcza broń, skrajny bezsens, zresztą nawet gdyby go zabiła to i tak miałoby to sensu bo scenariusz filmu w ogóle nie pogłębia jej relacji z Alejandro, po prostu nie miała powodów żeby go zabić, więc po co do cholery do niego celuje ? (chyba dwa razy w całym filmie), końcówka to zawód na maksa. Żeby było jasne, nie hejtuje Villeneuva, jego "Labirynt" jest świetnym thrillerem i tym bardziej byłem zdziwiony, że wyreżyserował tak kiepski film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones