PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=459974}

Siedem dusz

Seven Pounds
8,0 485 914
ocen
8,0 10 1 485914
6,0 23
oceny krytyków
Siedem dusz
powrót do forum filmu Siedem dusz

Siedem?

ocenił(a) film na 8

Nijak nie mogę się doliczyć tych siedmiu dusz.
1.Gość od oczu
2.Brat
3.Jego laska
4.Dzieciak
5.Babka od wątroby
6.?
7.?
Czy to są jakieś aluzyjne dusze ,a ja tego nie załapałam?

Jezdziec_bez_Glowy_fw

ja naliczyłem 7
1.Emily -serce
2.Ezra - oczy
3. brat -płuco
4.Holly-wątroba
5. Connie - mieszkanie
6.George(trener)- nerka
7.dzieciak-szpik

ocenił(a) film na 9
louis2014

Rewelacja

ocenił(a) film na 7
louis2014

8. Inez (babcia w szpitalu) - kąpiel i być może nowe leki, po których nie boli głowa.

Bestia

tak to mozna w nieskonczonosc
9. znowu Emili- naprawił jej maszyne drukarską
10. .........
11...............

ocenił(a) film na 7
louis2014

Nie rozumiem watku Ezra? W jaki sposob on mu pomogl?

hearbeats_hurt

Przeszczep tęczówek (o ile się nie mylę, jeżeli tak, to proszę poprawić) może pomóc w odzyskaniu wzroku.

ocenił(a) film na 7
aurosonic

Jakich cholera tęczówek, tęczówek nie potrzebujesz do widzenia. Przeszczep oczu. Boże...

Triple_M

http://pulsmedycyny.pl/2967802,15732,pierwszy-w-polsce-przeszczep-teczowki

ocenił(a) film na 7
aurosonic

Tak, ale człowiek z artykułu NIEDOWIDZIAŁ, a to pewnie dlatego, że tęczówka poprzez skurcze dawkuje poziom światła dostarczanego do oka, jeśli nie pracowała, to miał problemy z ogniskowaniem obrazu. A człowiek z filmu był kompletnie ślepy i sądzę, że tęczówka na niewiele by mu się zdała. Podtrzymuję to, co powiedziałem.

Triple_M

No to super, że podtrzymujesz. Napisałem, że mogę się mylić i proszę o poprawienie... Szkoda tylko, że nie można normalnie, uprzejmie, tylko trzeba wzywać Boga.
Specjalistą nie jestem... słyszałem jeszcze o przeszczepie rogówki, ale nie będę wnikał, bo się dokładnie nie znam, a w filmie też nie było jednoznacznie określone, co Ezra 'otrzymał' od Tima.

Triple_M

Przeszczep rogówki, nie całego oka.

ocenił(a) film na 7
louis2014

Jaki trener? W jakim momencie on się pojawił?

agata0087

widocznie niezbyt dokladnie oglądałaś film, proponuję powrót.

ocenił(a) film na 7
louis2014

louis2014 masz racje :) ale nie chce mi się go ponownie oglądać więc byłabym wdzięczna jakby ktoś (może ty) napisał o co chodziło z tym trenerem :)

ocenił(a) film na 10
agata0087

Trener hokeja - "pracodawca równych szans".

agata0087

trener chodził na dializy, więc podejrzewam problem z nerkami, pewno Ben podarował mu swoją.

ocenił(a) film na 8
louis2014

A kim był Dan? Ja myślałam że to może jemu jakoś pomógł Ben, bo Ben zapytał go o jakieś wyniki a Dan mu odpowiedział że trochę później je otrzymał. Myślałam że może jemu oddał też jakiś organ. No i jeszcze kwestia tego lekarza z początku filmu. Jemu pomógł czy nie?

karolina922

z tego co załapałem to lekarz był brany pod uwagę przez Bena, chyba chodziło o szpik, lecz swoim postepowaniem i zyciem ( olewiczny stosunek do pacjentów, życie ponad stan-BmW Z4 ) niestety ale odpadł. co do Dana to był jego przyjacielem we wszystko wtajemniczony, a mówili o wynikach Bena, chyba zrobił on sobie badania całego ciała i organów do ewentualnych przeszczepów .

ocenił(a) film na 8
louis2014

aha a skąd wiadomo o nerce? bo chyba mi to umknęło

karolina922

Kiedy Ben (czy też Tim, jak to niektórzy zauważyli) siedzi z trenerem podpiętym do aparatury, to przychodzi do nich lekarz i mówi "koniec z dializami". Dodaje też "widzimy się na sali" zarówno do trenera, jak i do Bena, któremu podaje rękę.
Potem Ben dzwoni do Emily, ale nic nie mówi i kobieta się rozłącza. Następnie w szpitalu, gdzie Ben siedzi w chyba poczekalni (albo coś tego pokroju) i przed chwilą wykonywał telefon, drzwi otwiera jakaś kobieta i oznajmia, że czekają na niego.

Jezdziec_bez_Glowy_fw

Napisz, że to spoiler a nie zdradzasz treść filmu !!!

ocenił(a) film na 8
pacek110

Wybacz

Jezdziec_bez_Glowy_fw

Spoko są święta wybaczam :)

ocenił(a) film na 10
pacek110

To po co czytasz? Chcesz dyskutować o filmie, którego nie widziałeś?

ocenił(a) film na 8
Jezdziec_bez_Glowy_fw

ZARAZ OBEJRZE FILM I CI POWIEM

ocenił(a) film na 9
Jezdziec_bez_Glowy_fw

7 dusz to osoby, które zginęły podczas wypadku. Główny bohater wymienia je na początku filmu:
Ken Anderson.
Nicole Anderson.
Allie Anderson.
Ed Rice.
Steven Phillips.
Monica Freeman.
Sarah Jensen.

ocenił(a) film na 9
h8r0x

zgadzam sie, aczkolwiek to on odebrał zycie siedmiu istnieniom przez nieuwage za kierownica, w tym swojej zonie.
pozniej czujac bezsens wlasnej egzystencji postanowil 7 istnieniom egzystujacym jakby "w zawieszeniu" to zycie przywrocic, odkupic winy, to ma jakis sens;) a wiec 7 dusz za 7 dusz, sama emily to odpowiednik zony, ktorej doslownie i w przenosni oddał serce, film piekny, will smith mial swoj urok, choc gra aktorska moze faktycznie nie pokonywal, aczkolwiek wszelakie niedociągnięcia w grze aktorskiej rekompensuje mi fabuła. pozdrawiam.
p.s. ryczałam jak bóbr;)

ocenił(a) film na 6
h8r0x

a ezra???

ocenił(a) film na 7
chickensoup

Ezra nie zginął w wypadku, ale należał do szczęśliwej siódemki osób obdarowanych przez Tima






ocenił(a) film na 8
Jezdziec_bez_Glowy_fw

Super temat.

Bump!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones