PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=702}

Siedem

Se7en
8,3 614 947
ocen
8,3 10 1 614947
8,6 51
ocen krytyków
Siedem
powrót do forum filmu Siedem

miasto

ocenił(a) film na 9

w jakim miescie dzieje sie ta historia, czy ktos potrafi odpowiedziec mi na to pytanie? przez caly film (z moich zrodel) nikt nie powiedzial co to za miasto, z gory dzieki za odp

ocenił(a) film na 9
Billy_Hayes

Boston albo Nowy Jork. wiem tylko, że film był kręcony w jednym, a akcja toczyła się w drugim :P

ocenił(a) film na 9
Billy_Hayes

mozliwe, ale mi sie wydaje ze moze byc to filadelfia, poniewaz na szpitalu do ktorego wiaza ofiare lenistwa jest nazwa (przynajmniej tak mi sie wydaje) PEN state hospital co byloby skrutem od nazwy stanu Pensylwania w ktorym znajduje sie Filadelfia

ocenił(a) film na 10
Billy_Hayes

Los Angeles - patrzcie sceny końcowe. Wg was to są plenery wokół NY, albo Bostonu?

ocenił(a) film na 9
MC_Bubas

Po radiowozach i uniformach mundurowych policjantów można wywnioskować że to LA, tyle że jesienią. W każdym mieście w USA policjanci mają inne wzory mundurów, te pasują do LA. Nazwa miasta celowo nie jest podawana, żeby "zuniwersalizować" film.

Zwróćcie uwagę że przez sześć dni pada, dopiero siódmego jest słonecznie - myślę że to nie przypadek.

dragonfly

ale w los angeles radiowozy są czarno-białe widziałem je na wielu filmach kręconych w tym mieście,a w filmie "siedem" byly granatowe

ocenił(a) film na 9
sew3

Hmmm... A mi się wydawało że są czarne. Tak czy siak nie jest najważniejsze jakie to miasto. Twórcy umyślnie nie podali jego nazwy.

ocenił(a) film na 10
Billy_Hayes

Ze strony oficjalnej filmu można się dowiedzieć, że:

"(...)SYNOPSIS: Detective Somerset (Morgan Freeman, Kiss the Girls, Nurse Betty) is only a week away from retiring from his job at a New York City precinct. (...)"

W takim razie wychodzi na toi, że cała historia dzieje się w Nowym Jorku. A gdzie faktycznie film był kręcony to ja nie wiem ;), ale coś czuję, że też w NY.

Wystarczyło 30 sekund i znalazłem odpowiedź. Mnie też to pytanie intrygowało, bo gdzieś mi się o uszy obiło, że film się dzieje w Baltimore...

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
orkanus

A przed chwilą na Naszym Serwisie Filmowym (FilmWeb oczywiście!) znalazłem wśród ciekawostek jedną taką:

<<Na "bezimienne miasto" wykreowane zostały Los Angeles i Filadelfia - gdzie kręcone były główne sceny filmu. Mieszkanie mordercy zaś "mieści się" na 3rd Street & Broadway, w Downtown, Los Angeles.>>

Tyle znalazłem jak na razie.

użytkownik usunięty
orkanus

Własnie ogladam zwracajac uwage na scenorafie, to na pewno NY- taksowki, kamienice itd. No i pogoda - w LA taka jesien? Co do ostatnich scen na pustyni, to detektywi przygotowuja sie sporo do wyjazdu, moze dlatego pozniej jada daleko w glab US, choc wtedy by musieli wyjechac w nocy, a tak nie bylo. Wiec raczej NY jest jedynie tlem dla akcji, a nie logicznie powiazanym miejscem dla ostatnich scen.

Billy_Hayes

Jest scena kiedy Brad i Morgan siedzą w knajpie, a w tle napis " New York pizza express"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones