PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=261969}

Sierpień

August
5,4 1 210
ocen
5,4 10 1 1210
Sierpień
powrót do forum filmu Sierpień

przed 11 września

ocenił(a) film na 5

dosyć przeciętny dramat, w którym Josh Hartnett dwoi się i troi, aby ratować swoją podupadającą firmę. rzecz stara się być mocno osadzona w ówczesnych realiach, ale z reguły sprowadza się to jedynie do pokazywania telewizyjnych newsów odnoszących się do najgłośniejszych wydarzeń okresu (wybór Busha na prezydenta, rozstanie Cruise'a i Kidman, śmierć Aaliyah). mimo tego udało się w pewnym stopniu uchwycić klimat Nowego Jorku jako miejsca - gdzieś tak z boku, jakby mimo woli. sama fabuła to nic nowego i jedynie niezłe aktorstwo sprawia że ogląda się to bez znużenia. mam wrażenie że wiem czym ten film chciał być, a raczej czym jego twórcy chcieliby żeby był, tyle że to nie do końca wyszło. przyznaję bez bicia że dla mnie podstawowym wabikiem, z którego powodu sięgnąłem po "August", był występ Davida Bowie. pojawia się on tutaj w krótkim, acz wyrazistym epizodzie pod koniec filmu i jest to zarazem największy plus całej produkcji. znamienne że to właśnie on utrze nosa butnemu bohaterowi Hartnetta, wcześniej tak bardzo pewnemu siebie i zarozumiałemu. klasa to jednak klasa. cały obraz jednak nie posiada jej zbyt wiele. stąd też - dla Bowie'go, bo innej zachęty nie widzę. no, chyba że całkiem ciekawy soundtrack. Yeah Yeah Yeahs, Ladytron, Velvet Underground... ale żeby posłuchać wystarczy włączyć płytę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones