PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=395846}

Silent Hill: Apokalipsa

Silent Hill: Revelation 3D
5,1 33 817
ocen
5,1 10 1 33817
2,5 4
oceny krytyków
Silent Hill: Apokalipsa
powrót do forum filmu Silent Hill: Apokalipsa

Chyba najgorszy pseudohorror jaki miałem (wątpliwą) przyjemność oglądać. "Dzieło" ośmieszające grę, genialną i ponadczasową wyróżniającą się genialnym klimatem, natomiast film daje nam... No właśnie, co? Klimatu w nim brak, strachu w nim brak (film straszący jumpscenkami w 2012 roku to nieporozumienie), aktorstwa w nim brak, a główna bohaterka to dno dna, twardsza od Johna Rambo przemierza Silent Hill jak własną dzielnicę, z miną seryjnego mordercy rzuca gangsterskim tekstem do pierwszego napotkanego... 'Potworoczłowieka' i strzela mu w brzuch. Następnie wyrywa mu 'serce'... Pierwszoplanowa postać zagrana jest żenująco słabo, myśle zresztą że chodziło tu o dostosowanie się do ogólnej tendencji filmu. Scena z manekinowym potworem była chyba zwieńczeniem kiczowatości tego filmu, apogeum żenady, szczerze się w tym momencie uśmiechnąłem... Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie gatunek HORROR i tytuł filmu, który w żadnym stopniu nie umywa się do gry, a nawet nie porównując go do niej jest po prostu beznadziejny. Odradzam każdemu kto ceni swój czas, polecam ludziom oczekującym komedii niskiej klasy.

ocenił(a) film na 3
ordynarnyburak

Ordynarnyburak :-) zgadzam sie z Tobą w 100%

ocenił(a) film na 8
anielka0000

zgadzasz sie z ta buraczana pala wiec ty tez sie nie znasz mala

ocenił(a) film na 5
hercules38

Gdybyś grał w Silenty to byś uznał że ty też się nie znasz!

ocenił(a) film na 1
ordynarnyburak

Zgadzam się z opinią. Ten film jest wprost żenujący.. Począwszy od gry aktorskiej, poprzez dialogi, a kończąc na "efektach"... Rzadko zdarza mi się wyłączyć film przed zakończeniem, ale w tym przypadku naprawdę nie wytrwałam do końca. Tak samo, jak zawsze staram się znaleźć pozytywne strony, ale w tym filmie nic się nie broni. A ta scena z tym manekinem-pająkiem? Jezusie Szumiący... Co to miało być?
Nic w obrazie mnie nie przekonało.. Miałam wrażenie, że sceny przechodzą sobie do ukończenia levelu, jak w grze- level: szkoła- misja zrobić żart w klasie; następny level korytarz szkolny- misja wydostać się i zabić tego w kapeluszu (nie wiadomo po co zabić, kim jest, po co śledzi, ale jest)- użyj windy, zjedź bez sensu do piwnicy- zaprzyjaźnij się z jakimś dupkiem z klasy... itd, itp...

Okropny film i nie ma co nawet argumentować..

ocenił(a) film na 3
asioholiczka

Ja oceniłem na 3, ale pewnie by było wyżej gdyby nie to że pierwsza część mi się bardzo podobała.

ocenił(a) film na 3
BocuNoPico

Niżej*

ocenił(a) film na 1
asioholiczka

SPOJLERY
Rzadko kiedy oceniam filmy przed zakonczeniem ogladania, tutaj jednak chcialam dac 4 i przerwac seans, czujac, ze nie zniose zasmiecania swojego umyslu tym "dzielem".
Jednak po scenie, gdy dziwny stworek wyladowal na dachu windy w centrum handlowym i zabil detektywa, moja ocena spadla do 3. Gdy chlopak towarzyszacy glownej bohaterce wyznal jej w motelu, ze jest dzieckiem zakonu, obnizylam ocene na 2, a gdy po tym wyznaniu zaczely pekac sciany, obnizylam do 1. Szkoda, ze nie ma ujemnej skali. ;/

ordynarnyburak

Ja grałem we wszystkie części i jest to moja ulubiona seria gier, a ten film BARDZO mi się podobał. Oglądałem go kilkanaście razy i jak do tej pory jeszcze mi się nie znudził. ;)

ocenił(a) film na 4
featuring1

Też grałem we wszystkie części(Dobra Downpour nie ograłem) i to po prostu są majstersztyki Horroru psychologicznego.Ta piękna muzyka(Do dziś sobie odtwarzam soundtracki ze Silent Hill 2) i te mózgotrzepiące ambienty w tle,ta piękna fabuła wciągająca jak ruchome piaski,ta do dziś ładnie wyglądająca grafika to po prostu czyni tę grę kultową.Ale tu mowa o filmie.Pierwsza część filmu była całkiem dobra to druga część niestety wypada dosyć blado.Nie powiem jak zobaczyłem wesołe miasteczko jak ze Silent Hill 3 to ciepło na serduszku mi się zrobiło to niestety klimatu takiego nie czułem jak choćby w grze Silent Hill3.Najlepiej to jakby za filmy wziął by sam Akira Yamaoka on by z tym filmem na pewno coś lepszego by stworzył bo znany jest on ze swej mielącej na papkę muzykę to raczej powinni go wybrać na reżysera następnej części o ile taka powstanie trochę żem się rozpisał w sumie nie planowałem tego xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones