PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=395846}

Silent Hill: Apokalipsa

Silent Hill: Revelation 3D
5,1 33 813
ocen
5,1 10 1 33813
2,5 4
oceny krytyków
Silent Hill: Apokalipsa
powrót do forum filmu Silent Hill: Apokalipsa

czyli na odwrót niż większość osób z tego forum (mówię o Silent Hill 3). I generalnie dalej uważam, że film jest fajny, przenieśli co się dało, resztę przerobili tak żeby pasowało do kin ale... nie rozumiem jak mogli zniszczyć najfajniejszą postać z gry czyli Claudię! W grze to był prawdziwy badass-introwertyk-zniszczony-trudnym-dzieciństwem-i-gnebieniem-ale-z-charaktere m a tutaj ustylizowali (podstarzałą) Trinity na panią co za bardzo lubi radio Maryja i kółko różańcowe. Serio. Po obejrzeniu filmu nawet nie pamiętałem jej dokładnie kiedy w grze kradnie każdą scenę w której się pojawia! Ten film mógł być naprawdę mega bo antagonistka z gry ma gigantyczny(!!!) potencjał ;(

ocenił(a) film na 6
technicallymissing

Ja jestem usatysfakcjonowany i wydaje mi sie, ze jedyna osoba, ktora moglaby wzniesc ekranizacje Silent Hill na najwyzszy poziom jest Del Toro. Smiesza mnie ludzie, ktorzy narzekaja, ze beznadziejne przeniesienie na duzy ekran, a nigdy nie mieli stycznosci z gra. Tutaj jest tyle odniesienie poczawszy od soundtracku, po mapy, na "stworach" konczac, ze nie jestem w stanie sobie wyobrazic, aby rezyser mogl lepiej odrobic zadanie. Zabraklo niestety troche kunsztu.

ocenił(a) film na 3
technicallymissing

Problem tej ekranizacji leży przede wszystkim w tym, ze poszła w kierunku kina akcji, nie horroru. Sukces gry leży przede wszystkim w niepokojącym, mrocznym i naprawdę przerażającym klimacie, to poczucie osamotnienia, dziwaczne dźwięki dobiegające znikąd i ciemność mocno działająca na naszą wyobraźnie - nie wiemy co kryje się za rogiem, nie widzimy tego bo światło latarki ogranicza nam widok ale słyszymy głośne stukanie i jęczenie, idziemy pustym korytarzem i czujemy szybkie bicie serca. Gra mistrzowsko operuje dźwiękiem, grafiką, mgłą i klimatem. Podczas gdy film jest z tego totalnie wykastrowany.
No i na miłość... ten piramidogłowy który był ucieleśnieniem grzechów Jamesa z części drugiej, nie ,,strażnikiem Silent Hill''
W ogóle samo miasteczko w grach jest pretekstem do tego aby bohater zmierzył się z własnymi lękami i grzechami, pobyt każdego bohatera w tym mieście wyglądał kompletnie inaczej. Ten element też został olany w filmie.
To nie Silent Hill jakiego byśmy oczekiwali.

technicallymissing

Silent Hill History http://silent-hill.pl . Serwis internetowy poświęcony najlepszej grze z gatunku survival-horror jaka jest Silent Hill. Zapraszam do dyskusji na moim forum internetowym.

użytkownik usunięty
technicallymissing

Jesteś dziwny. Bardzo dziwny.

ocenił(a) film na 4
technicallymissing

Brawo. Bardzo celna uwaga na temat bohaterki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones