Odtwórz Zwiastun nr 1 1:50
Film

Nurse Betty

2000 1 godz. 50 min.
6,2 4 703
oceny
6,2 10 1 4703
1 739
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":1}
{"id":"1445","linkUrl":"/film/Siostra+Betty-2000-1445","alt":"Siostra Betty","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/14/45/1445/7326421.2.jpg"}
Rozpaczając po śmierci zamordowanego męża, kelnerka traci zmysły i nabiera przekonania, że jest żoną swojego idola - gwiazdy seriali. Uważając go za prawdziwego lekarza, jedzie do L.A., by odszukać szpital, w którym on pracuje.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Złoty Glob Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu w roku 2001 dla Renée Zellweger Złota Palma Najlepszy scenariusz w roku 2000 dla James Flamberg, John C. Richards Złoty Satelita Najlepsza komedia lub musical w roku 2001 Złoty Satelita Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu w roku 2001 dla Renée Zellweger
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
Siostra Betty
Zwiastun nr 1 1:50
Siostra Betty - Zwiastun Nr 1 Siostra Betty - Zwiastun Nr 1

Mieszkająca w Kansas City kelnerka po zamordowaniu jej męża doznaje szoku i zaczyna się jej wydawać, iż jest narzeczoną aktora grającego przystojnego kardiologa w jednej z mydlanych oper. Niestety, w wyniku wstrząsu bohaterce wydaje się, iż jej chłopak jest prawdziwym doktorem i wyrusza na jego poszukiwania po lecznicach Los Angeles. JejMieszkająca w Kansas City kelnerka po zamordowaniu jej męża doznaje szoku i zaczyna się jej wydawać, iż jest narzeczoną aktora grającego przystojnego kardiologa w jednej z mydlanych oper. Niestety, w wyniku wstrząsu bohaterce wydaje się, iż jej chłopak jest prawdziwym doktorem i wyrusza na jego poszukiwania po lecznicach Los Angeles. Jej tropem wyruszają mordercy męża, którzy chcą odzyskac skradzione przez zabitego narkotyki, narkotyki, które ukryte zostały w bagażniku samochodu kelnerki..

boxoffice
$29 360 400 na świecie
$25 170 054 w USA
$4 190 346 poza USA
budżet
$35 000 000
studio
Gramercy Pictures (I) (przedstawia) / ab-strakt pictures / IMF Internationale Medien und Film GmbH & Co. Produktions KG / Więcej...
inne tytuły
Nurse Betty - Gefährliche Träume Niemcy
Więcej...
Z filmu zostały wycięte sceny z Christopherem McDonaldem, który zagrał w filmie rasistę sprzedającego porno dla pary płatnych zabójców (Chris Rock i Morgan Freeman).
W filmie widać, że wszystkie monitory nie są podłączone kablami, które umożliwiałyby ich funkcjonowanie.
Zdjęcia do filmu kręcono w Durango (Kolorado, USA), Parku Narodowym Wielkiego Kanionu (Arizona, USA), Lakewood i Los Angeles (Kalifornia, USA) oraz Rzymie (Włochy).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Ochydna scena

  kasia_rapczynska

  Scena w ktorej mordują tego jej męża, po prostu obrzydliwa... Zniechęca do kontynuowania oglądania.

 • Jeden z najbardziej kretyńskich filmów jakie przyszło mi oglądać (3/10).

  gry270 ocenił(a) film na 3

  Przykro oglądać Renee w roli skończonej idiotki. Przykro oglądać Freemana w roli gangstera-frajera. Generalnie przykro mi, że straciłem na to czas :)

 • beznadziejja!!!

  fanny_2 ocenił(a) film na 4

  tak nudny i malo wciagajacy ze caly czas przewijalam po to zeby szybciej sie skonczyl

 • Beznadziejny....

  Arda_mexx ocenił(a) film na 4

  Wyłączyłam po pół godzinie a rzadko mi się to zdarza.

  2
  • Zaskakujące zakończenie a to tutaj wielki plus.

   777temida

   Niezły film i świetna obsada, jako komedia mało śmieszna jak dla mnie ale film wciąga! Scena morderstwa męża naszej bohaterki niepotrzebnie tak wprost pokazana, słowem conajmniej nieprzyjemna. W zasadzie już po kilkunastu pierwszych minutach byłam pewna zakończenia a ... więcej

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.