Odtwórz Zwiastun nr 1 1:05
Film

Felon

2008 1 godz. 44 min.
7,6 78 610
ocen
7,6 10 78610
19 561
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":2}
{"id":"464212","linkUrl":"/film/Skazaniec-2008-464212","alt":"Skazaniec","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/42/12/464212/7372964.2.jpg"}
Skazany za zabójstwo włamywacza Wade Porter trafia do więzienia o zaostrzonym rygorze. Pod okiem kolegi z celi, mordercy Johna Smitha, uczy się brutalnych zasad, panujących w zakładzie karnym.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Skazaniec
Skazaniec (2008) Zwiastun nr 1 1:05
Skazaniec | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 2008 | Film Wade Porter ([person=2667]Stephen Dorff[/person]), kochający swoją rodzinę mężczyzna z obiecującą przyszłością, zabijając włamywacza traci wszystko, na czym mu zależało. Skazany za morderstwo drugiego stopnia, Wade zostaje przetransportowany do więzienia o zaostrzonym rygorze, gdzie spędzić ma następne trzy lata życia. W miejscu, gdzie nie obowiązują żadne reguły Porter zostaje umieszczony w celi z mordercą ([person=60]Val Kilmer[/person]) i natychmiast staje się obiektem upokorzeń sadystycznego strażnika ([person=3510]Harold Perrineau[/person]). Szybko staje się jasne, że czeka go walka życia, bowiem, by przetrwać, Wade musi stać się najtwardszym skazańcem ze wszystkich. Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni, a w stanowym więzieniu przetrwają tylko najsilniejsi.

Wade Porter (Stephen Dorff), kochający swoją rodzinę mężczyzna z obiecującą przyszłością, zabijając włamywacza traci wszystko, na czym mu zależało. Skazany za morderstwo drugiego stopnia, Wade zostaje przetransportowany do więzienia o zaostrzonym rygorze, gdzie spędzić ma następne trzy lata życia. W miejscu, gdzie nie obowiązują żadneWade Porter (Stephen Dorff), kochający swoją rodzinę mężczyzna z obiecującą przyszłością, zabijając włamywacza traci wszystko, na czym mu zależało. Skazany za morderstwo drugiego stopnia, Wade zostaje przetransportowany do więzienia o zaostrzonym rygorze, gdzie spędzić ma następne trzy lata życia. W miejscu, gdzie nie obowiązują żadne reguły Porter zostaje umieszczony w celi z mordercą (Val Kilmer) i natychmiast staje się obiektem upokorzeń sadystycznego strażnika (Harold Perrineau). Szybko staje się jasne, że czeka go walka życia, bowiem, by przetrwać, Wade musi stać się najtwardszym skazańcem ze wszystkich. Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni, a w stanowym więzieniu przetrwają tylko najsilniejsi.

studio
Pantry Films / Stage 6 Films / Tooley Productions
data produkcji
2008
tytuł oryg.
Felon
inne tytuły
Skazaniec Polska
Zbrodniarz (tytuł telewizyjny) Polska
Więcej...
W pewnym momencie filmu, John wspomina o swojej córce. Mówi, że miałaby teraz 27 lat. Jednak z jego tatuażu na ręce wynika, iż w obecnej chwili jej wiek wyniósłby 22 lub 23 lata.
Kiedy Wade wraca do domu, kamera pokazuje nam pojemnik soku pomarańczowego leżący na stole w lewym dolnym rogu kadru. W następnym ujęciu, Wade podchodzi do stołu, gdzie nie ma soku pomarańczowego. Jednak w kolejnym ujęciu, mężczyzna niesie sok i odstawia go na stół.
Kiedy Wade z rodziną je śniadanie, na opakowaniu po soku pomarańczowym można dostrzec żółtą taśmę zakrywającą logo firmy.
”Felon” to kolejny film o ciężkim życiu niesłusznie skazanych obywateli USA, osadzonych w osławionych więzieniach. Ric Roman Waugh, scenarzysta i reżyser, za pomocą ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 90%
Za to właśnie tak bardzo lubię kino. Lubię, bo jest nietuzinkowe, potrafi zaskoczyć mnie z niespodziewanej strony. Tak właśnie jest z filmem "Skazaniec", na który ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 80%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Kilmer

  KopsonKrk ocenił(a) film na 8

  Wedlug mnie rola Kilmera zaslugiwala na nominacje do oskara.. Wcielil sie w morderce prawie jak Hopkins w Hannibala

 • Maksyma o czynie i czasie w filmie i w życiu codziennym

  userned ocenił(a) film na 10

  Witajcie. Jak dokładnie odnosi się maksyma "Kiedy jeden czyn określa Twoje życie zmienia się również czas, ciało mówi że minęło 1000 lat a umysł że to było wczoraj" do całego filmu oraz do życia codziennego. Jak rozumieć to powiedzenie.

 • Dobry,więzienny klimat

  Gladiator1000 ocenił(a) film na 8

  Film świetny dzięki dwóm znakomitym kreacjom głównych bohaterów;Dorffa i Kilmera. Ogląda się znakomicie. Polecam

 • mocny

  braszek_filmweb ocenił(a) film na 9

  czasem może brutalnie mocny. momentami grą aktorską, klimatem przypominał mi Midnight Express

  5
  • Kasa

   jyba ocenił(a) film na 7

   Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.