Harold Perrineau 

Harold Williams

7,1
9 521 ocen gry aktorskiej
Harold Perrineau
Harold Perrineau Jr., a właściwie Harold Williams, urodził się 7 sierpnia 1968 roku w Nowym Jorku na Brooklynie.
Harold jest amerykańskim aktorem, najbardziej znanym z roli Linka w kultowej już serii filmów i gier komputerowych "Matrix".
Wystąpił także w takich filmach jak: "Kobieta na topie", "Drużba", "Burza", "Lekcja przetrwania", "Romeo i Julia", "Krew i wino", "Dym", "Król Nowego Jorku", czy "Sława".
Ogromną popularność zdobył również wcielając się w postać Michaela Dawsona w dwóch pierwszych sezonach hitowego serialu "Lost - Zagubieni". Jego bohater pojawił się jeszcze w pierwszym odcinku 3 sezonu serialu, a potem zniknął z ekranu.
Prywatnie aktor ma żonę, aktorkę i modelkę Brittany Perrineau (ślub odbył się 27 sierpnia 2002 roku), z którą ma córkę Aurorę Robinson Perrineau.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 sierpnia 1963

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 179 cm

Aktor
Zdobył Aktor, 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Brittany (od 27.08.2002), 3 córki: Aurora Robinson (ur. 1994), Wynter Aria (ur. 07.05.2008) i Holiday Grace (ur. 21.03.2013)
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 2008 r. - "Yes We Can" - Will i Am;
- 2013 r. - "Thank You" - MKTO;
- 2014 r. - "She Knows" - J. Cole.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Tylko z tym mi sie kojarzy...

Jako Mercutio pozamiatał i tyle

oglądałam wczoraj "Kobiete na topie" i widze jedną z bohaterek i tak sobie myśle- przeciez to Michael z "Zagubionych"!. Dzisiaj patrze na filmweb i widze, ze mialam racje! Perrineau grał tam transwestyte Monice:P Naprawde swietny w tej roli! ;P

Najglupsza postac w lostach , irytuje , zrabana morda i ciagle krzyczy WAAAAAAAAAAAAAAL
TWAAAAAAAAAAAAAAAALT WAAAAAAAAAAAAAAALT
Nawet gasnica reprezentuje wyzszy poziom aktorstwa niz on.

Pierwszy raz zobaczyłam go w "Lost", ale wtedy nie zwróciłam na niego uwagi. Potem trafiłam na "Romeo i Julię" i tam natrafiłam na jego kreację Merkucja, później już "Kobieta na topie", a teraz oglądam go w "Kluseczce" - wniosek? - rewelacyjnie wychodzą mu kobiece role. Jest niesamowity.