Film

1967 1 godz. 25 min.
6,8 677
ocen
6,8 10 677
361
chce zobaczyć
{"id":"9586","linkUrl":"/film/Skok-1967-9586","alt":"Skok","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/95/86/9586/7518765.2.jpg"}
Po oblanej maturze Franek i Paweł wyjeżdżają nad morze, gdzie poznają mężczyznę, który namawia ich do udział w napadzie.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Franek (Daniel Olbrychski) i Paweł (Marian Opania) nie zdali matury i uciekli z domu nad morze. Na plaży zaczepia ich nieznajomy mężczyzna, Filip (Andrzej Gazdeczka). Obserwował chłopców i zorientował się w ich sytuacji. Chce im ułatwić zaciągnięcie się na statek w zamian za pomoc w skoku na kasę pobliskiego PGR-u. Franek i Paweł zgadzająFranek (Daniel Olbrychski) i Paweł (Marian Opania) nie zdali matury i uciekli z domu nad morze. Na plaży zaczepia ich nieznajomy mężczyzna, Filip (Andrzej Gazdeczka). Obserwował chłopców i zorientował się w ich sytuacji. Chce im ułatwić zaciągnięcie się na statek w zamian za pomoc w skoku na kasę pobliskiego PGR-u. Franek i Paweł zgadzają się na "męską przygodę". Jadą do PGR-u i zatrudniają się do pracy przy żniwach. Mają działać według ustalonego planu. Ale Paweł umawia się na randki z Teresą (Małgorzata Braunek) i nie interesuje go udział we włamaniu.

studio
Studio Filmowe Kadr
data produkcji
1967
tytuł oryg.
Skok
inne tytuły
Zdjęcia do filmu realizowano w Międzyzdrojach, Szołdrach oraz Manieczkach (Polska).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Urocza scena przyjmowania chłopaków do pracy

  de_Franco ocenił(a) film na 6

  Tak się kiedyś podłapywało robotę. A dziś składam cv na taśmę i za trzy tygodnie (!!!) mam spotkanie z "białym kołnierzykiem", który pyta mnie czym jest dla mnie praca i jak widzę swoją przyszłość w społeczeństwie.

  3
  • Zachodzę w głowę, gdzie, oprócz Międzyzdrojów

   Wydmin

   był kręcony ten film, w jakiej wsi? Sprawdziłem opisy filmu na kilku portalach, brak tych danych.

  • Niezłe trio aktorski Olbrychski - Opania - Braunek

   nemezis1212 ocenił(a) film na 7

   Lata 60.XX wieku obfitują w perełki kina polskiego. Znakomity obraz Kazimierza Kutza z dialogami Stanisława Dygata, zdjęcia Krzysztofa Winiewicza oddają czarno-biały klimat prowincjonalnej Polski, urzekające zdjęcia nadmorskie, plaży w Międzyzdrojach oraz wejście w ... więcej

   • Całkiem przyzwoity

    Finduilas

    widzę, że żadnego tematu nie ma, więc dodam, żeby nie było tak pusto:P film całkiem mi się podobał, zresztą ogólnie lubię mlodego Olbrychskiego w polskiej kinematografii lat sześciedziesiątych. Nie sądzę, żeby ktoś na ten post odpowiedział, ale mimo wszystko pozdrawiam;)

   • Uroczy film

    TangoAndWaltz

    Niby wiem, że o smarkaczach, że podobny temat przemaglowano do bólu... że... itd. itp. Ale ujmuje za serducho. Po prostu. Chłopaki łby sobie rozbijają, a człowiek ma ochotę przytulić gagatka z rozkwaszonym nosem i dać miętówek na drogę.