Małgorzata Braunek 

8,0
6 496 ocen gry aktorskiej
Małgorzata Braunek
Urodziła się 30 stycznia 1947 roku w rodzinie katolicko-ewangelickiej. W 1966 roku ukończyła naukę w stołecznym XVIII Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego. Trzy lata później została absolwentką studiów aktorskich Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. W przemyśle filmowym zadebiutowała w 1967 roku biorąc udział aż w trzech produkcjach: "Żywot Mateusza", "Wycieczka w nieznane" i "Skok". W latach 1971 - 74 współpracowała z Teatrem Narodowym w Warszawie. W latach 80-tych zerwała z aktorstwem, do zawodu powróciła jednakże około 2001 roku. Prywatnie jest buddystką, zwierzchniczką Związku Buddyjskiego "Kanzeon". Wspiera ruch na rzecz praw człowieka w Chinach oraz akcje na rzecz praw zwierząt. Jest także wegetarianką.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

data urodzenia: 30 stycznia 1947

data śmierci: 23 czerwca 2014

miejsce urodzenia: Szamotuły, Polska

wzrost: 170 cm

Orzeł
Zdobyła Orzeł, 3 inne nagrody oraz 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody
trzykrotnie zamężna: 1. Janusz Guttner (rozwód), 2. Andrzej Żuławski (rozwód), syn Xawery (ur. 22.12.1971); 3. Andrzej Krajewski, córka Orina (ur. 1987)
W 1969 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie (Polska).
W 2012 roku wystąpiła w kampanii reklamowej kosmetyków AA Oceanic.
W 2012 r. ukazała się jej autobiograficzna powieść pt.: "Jabłoń w ogrodzie, morze jest blisko. Małgorzata Braunek w rozmowie o życiu z Arturem Cieślarem".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Zazwyczaj staram się nie tytułować w taki sposób moich postów, ale nie mogłem sie powstrzymać. Rolę w "Potopie" dostała po znajomości.Oleńkę miała zagrać Barbara Brylska, na którą zagłosowali widzowie. Pani Brylska już miała obiecaną rolę, z ktorej bardzo sie cieszyła, ale ostatecznie została ona jej odebrana. Mnie...

...w swoich najlepszych latach DEKLASOWAŁY urodą, nawet obecne najładniejsze młode
aktoreczki nie mają do TYCH PAŃ podbicia...

Brylska ładna ale ten jej glos - fatalny; do tego aktorsko drewniana. Braunek do prawdziwa ślicznotka, pelna czaru, seksowna i bardzo zgrabna.

Świeć Panie nad jej duszą.

Zawsze bardzo ja lubiłam. Jej rola w "Lalce" uratowała ten serial, od razu jak zobaczyłam ekranową Izabelę byłam niemalże uradowana - to nie zdarza mi się często.
Poza tym "Polowanie na muchy" :)

Bardzo szybko odeszła, trochę mi smutno , dopóki Braunek żyła jej role także .
Teraz już będą powoli odchodzić w...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones