film

Skrzydlate cienie

Winged Creatures
2008
1h 40m
6,2 4 534
oceny
6,2 10 1 4534
Grupa nieznajomych jest świadkiem napadu, w którym ginie kilka osób. To wydarzenie odmienia ich życie. więcej mniej
Skrzydlate cienie zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

W czasie wizyty w restauracji, Carla (Kate Beckinsale), Charlie (Forest Whitaker), Bruce (Guy Pearce), Anna (Dakota Fanning) i jej najlepszy przyjaciel Jimmy (Josh Hutcherson) słyszą strzały z broni palnej. Anna oraz Jimmy kryją się pod stolikiem i obserwują samobójczego strzelca zabijającego kilkoro osób, między innymi ojca Anny. TeW czasie wizyty w restauracji, Carla (Kate Beckinsale), Charlie (Forest Whitaker), Bruce (Guy Pearce), Anna (Dakota Fanning) i jej najlepszy przyjaciel Jimmy (Josh Hutcherson) słyszą strzały z broni palnej. Anna oraz Jimmy kryją się pod stolikiem i obserwują samobójczego strzelca zabijającego kilkoro osób, między innymi ojca Anny. Te wydarzenia powodują u piątki ocalałych traumę. Jako następstwo makabrycznej zbrodni, ocaleni z ataku rozważają poczucie własnej śmiertelności oraz wpływ pamięci o tym wydarzeniu na swoje związki z bliskimi, czy szerzej ze społeczeństwem. Adaptacja powieści Roya Freiricha.

studio
Peace Arch Entertainment Group (przedstawia) / Artina Films / RGM Entertainment (współudział) / więcej
tytuł oryg.
Winged Creatures
inne tytuły
Fragments USA
Fragments Wielka Brytania
więcej
Film kręcono m.in. w Gardena, Monrovia, Glendale, Monte Nido, Santa Clarita (Kalifornia, USA).
Według plotek, reżyser Rowan Woods powiedział, że Dakota Fanning była trudna we współpracy co ostatecznie skończyło się wycięciem wielu scen z jej udziałem. Reżyser opublikował oświadczenie, w którym zaprzecza tym plotkom.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Przyczynowo - skutkowa akcja? Tak naprawdę mocno naciągana. Działania doktora po strzelaninie nie są kompletnie związane z wypadkiem. Kelnerka też zachowuje się tak samo (dziecko wcześniej było zaniedbywane). Szykowałam się na dobry dramat o traumie, ale z przykrością stwierdzam, że ot była strata czasu. Nie polecam.

4/10

ocenił(a) film na 4

Im więcej opisów filmów na tej stronie czytam tym bardziej się utwierdzam w przekonaniu, ze ludzie tworzący opisy filmów są upośledzeni. W którym momencie ten film był kryminałem? Ogólnie film nabiera jakiegoś sensu pod koniec, tak to jest denny i nudny jak flaki z olejem. Zdecydowanie nie warto go oglądać. Najprostsze...

więcej

jak w temacie, postać grana przez Foresta Whitakera, te wydarzenia w kasynie, pożyczka, zmiażdżenie ręki - działy sie przed wydarzeniami w knajpie ?
bo przecież w knajpie on zginął, to jedyne wyjaśnienie.

i dlaczego nie oddał tych 25tyś $ skoro wygrał 100tyś ?

zapraszam do dyskusji.

Zakończenie

ocenił(a) film na 5

Jakie jest zakończenie filmu, tjst, wszystkich wątków?

Forresta Whitakera i naprawde niezłej kreacji Kate Beckinsdale, 2 znakomitej muzyki i 3 ciekawie przedstawionego przesłania filmu w postaci całego mechanizmu przyczynowo-skutkowego powodowanego jednym wydarzeniem. Jednak to zdecydowanie kino dla tych, którzy wolą pomyśleć niż mrużyć oczy od komputerowych wybuchów. Ja...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones