Jennifer Hudson I

Jennifer Kate Hudson

7,5
2 080 ocen gry aktorskiej
Jennifer Hudson I
Jennifer Kate Hudson urodziła się 12 września 1981 roku w Chicago, w stanie Illinois. Od najmłodszych lat występowała i śpiewała w chórze. Popularność zdobyła w 2004, występując w amerykańskim "Idolu". Przez wiele tygodni była faworytką, jednak ostatecznie zajęła 7. miejsce. W 2006 roku zagrała w musicalu "Dreamgirls" u boku takich gwiazd jak Beyoncé Knowles czy Eddie Murphy. Ta rola okazała się ogromnym sukcesem dla debiutującej aktorki i oprócz uznania krytyków, Hudson wygrała wiele nagród, w tym dwie najważniejsze: Oscara i Złoty Glob za najlepszą rolę drugoplanową. Od tej pory drzwi do Hollywood stanęły dla niej otworem. Zagrała m.in. w "Sekretnym życiu pszczół". Spełnia się również jako piosenkarka. Pod koniec 2008 roku w jej domu rodzinnym znaleziono ciała brata i matki aktorki. Zgłoszono również zaginięcie 7-letniego siostrzeńca Hudson, którego ciało znaleziono parę dni później. Po tej tragedii aktorka i piosenkarka zniknęła na parę miesięcy z życia publicznego. Po tych wydarzeniach pierwszy raz publicznie pojawiła się 1 lutego 2009 roku, śpiewając hymn Stanów Zjednoczonych przed finałem Super Bowl. 
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 września 1981

miejsce urodzenia: Chicago, Illinois, USA

wzrost: 175 cm

Oscar
Zdobyła Oscar, 11 innych nagród oraz 17 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Do roli Effie w "Dreamgirls" schudła około 9 kg.
Reżyser Michael Patrick King i aktorka Sarah Jessica Parker chcieli aby Jennifer zagrała rolę asystentki Carrie w filmie "Seks w wielkim mieście", która była napisana specjalnie dla niej.
Brała udział w przesłuchaniach do roli Joanne Jefferson w filmie "Rent", która ostatecznie przypadła w udziale Tracie Thoms.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • na jej profilu podano, że do roli w "dreamgirls" schudła, tymczasem na stronie filmu podają, że musiała przybrać na wadze...

  • Jest żoną wrestlera Davida Otungi występującego obecnie w WWE na NXT i RAW.

   10 sierpnia 2009 r. aktorka urodziła swoje pierwsze dziecko, syna Davida Daniela Otunga Jr.

   • Jest wspaniała. W Dreamgirls zagrała świetnie. Głos ma przepiękny a w dodatku teraz gdy schudła to laska z niej

    • widzieliscie jak ona schudła ??????????matko nie do poznania wysmuklala i wlsoy ma długie

    • 24.X.2008 - odnalezienie ciał matki i brata Jennifer, 3 dni póxniej bratanka
     10.VIII.2009 - Jennifer rodzi syna
     Ciąża trwa 9 miesięcy...

     Nic dziwnego, że wstrzymywała się z ujawnieniem informacji o ciąży...