Josh Hutcherson 

Joshua Ryan Hutcherson

7,9
26 205 ocen gry aktorskiej
Josh Hutcherson
Joshua Ryan Hutcherson urodził się 12 października 1992 roku w Union (Kentucky, USA). Jego matka, Michelle, pracowała w liniach lotniczych Delta, a ojciec, Chris, jest analitykiem Agencji Ochrony Środowiska. Od najmłodszych lat pasją Josha było aktorstwo. Jego rodzice przyznali jednak, że przez długi czas ignorowali jego marzenie sądząc, że zainteresowanie minie z wiekiem. Josh uczęszczał do New Haven Elementary School w jego rodzinnym mieście do czasu, gdy skończył 9 lat. Wtedy chłopak rozpoczął karierę aktorską, a edukował się w domu.

W styczniu 2002 roku Josh wraz z matką spotkali Boba Luke'a, który polecił im, by przeprowadzili się do Los Angeles i spróbowali sił na przesłuchaniach do seriali telewizyjnych. Hutcherson swoją pierwszą rolę otrzymał w 2002 w pilotażowym odcinku serialu "House Blend". Tego samego roku pojawił się również gościnnie w "Ostrym dyżurze". W 2003 zagrał główną rolę - Charliego Logana w filmie "Pies, który czynił cuda". W 2004 roku na podstawie jego wizerunku animatorzy komputerowi stworzyli postać chłopca w "Ekspresie polarnym".

W latach 2005-2006 pojawił się w kilku hollywoodzkich filmach, a nawet otrzymał swoją pierwszą nagrodę. Josh odegrał główną rolę w komedii fantasy "Zathura - Kosmiczna Przygoda", za co został uhonorowany nagrodą Yung Artist Award. Na początku 2006 roku partnerował Robbiemu Williamsowi w komedii "Szalone wakacje na kółkach", następnie zagrał Jessa Aaronsa w "Moście do Terabithii", dramacie nakręconym w Nowej Zelandii. W połowie 2008 wystąpił w komedii fantasy "Podróż do wnętrza Ziemi". Potem pojawił się w adaptacji książki "Cirque Du Freak" - "Asystent wampira", obrazie Lisy Cholodenko "Wszystko w porządku" oraz horrorze "Szkolna jatka (2011)Szkolna Jatka". Josh zagrał również w filmie akcji "Czerwony Świt" oraz wcielił się w postać Seana Andersona w "Podróży na tajemniczą wyspę", za co otrzymał nagrodę Teen Choice w kategorii ulubiony aktor w filmie science-fiction.

4 kwietnia 2011 roku studio Lionsagate ogłosiło, że Josh został obsadzony w roli Peety Melarka w ekranizacji powieści Suzanne Collins - "Igrzyska Śmierci". W kolejnych latach zagrał także w jej kontynuacjach: "W Pierścieniu Ognia", "Kosogłos: Cześć 1" oraz "Kosogłos: Cześć 2", za co otrzymał liczne nagrody. W 2017 roku Hutcherson wystąpił w biografii Tommy'ego Wiseau "Disaster Artist" Jamesa Franco.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 października 1992

miejsce urodzenia: Union, Kentucky, USA

wzrost: 165 cm

Kryształowa Statuetka
Zdobył Kryształowa Statuetka, 5 innych nagród oraz 11 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Ma młodszego brata Connora Hutchersona.
Był brany pod uwagę do roli Petera Parkera w filmie "Niesamowity Spider-Man". Ostatecznie angaż otrzymał Andrew Garfield.
Brał udział w przesłuchaniach do roli Romea w filmie "Romeo i Julia", jednak ostatecznie otrzymał ją Douglas Booth.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych