Kate Beckinsale 

Kathrin Romany Beckinsale

8,2
26 004 oceny gry aktorskiej
Kate Beckinsale
Obok Kate Winslet oraz Rachel Weisz - Kate Beckinsale uważana jest za jedną z najbardziej obiecujących aktorek brytyjskich. Z powodzeniem występuje po obu stronach oceanu. Rozgłos światowy przyniosła jej rola w superprodukcji Michaela Bay'a - "Pearl Harbor", w którym zagrała amerykańską pielęgniarkę wplątaną w trójkąt miłosny (obok Bena Afflecka oraz Josha Hartnetta). Jednak na ekranie można ją oglądać już od początku lat 90.

Wychowała się w aktorskiej rodzinie w Londynie. Jej matka, Judy Loe, od lat odnosi sukcesy w produkcjach telewizyjnych. Ojciec, Richard Beckinsale, był w latach 70. jednym z najpopularniejszych komików występujących na małym ekranie (m.in. w przedsięwzięciach takich, jak "Rising Damp" oraz "The Lovers"). Zmarł na zawał serca w 1979 r.

Jeszcze jako nastolatka i uczennica Godolphin and Latymer School w Londynie, Kate dwukrotnie (raz za opowiadania, raz za wiersze) wygrała konkurs literacki dla młodych twórców, organizowany przez sieć księgarni i sklepów papierniczych - W.H.Smith. Po ukończeniu szkoły dostała się na wydział literatury francuskiej i rosyjskiej w Oxfordzie. Równocześnie stawiała swoje pierwsze kroki przed kamerą.

Zadebiutowała w telewizyjnym filmie o drugiej wojnie światowej - "One Against the Wind". Rok później wystąpiła w kolejnej produkcji przeznaczonej na mały ekran: "Rachel's Dream". Przełomem w jej karierze okazała się rola w dobrze przyjętej adaptacji komedii Szekspira - "Wiele hałasu o nic" Kennetha Branagha, gdzie zagrała obok Emmy Thompson, Michaela Keatona i Keanu Reevesa. Podczas przerw semestralnych wystąpiła jeszcze w rozgrywającym się w średniowiecznych realiach "Księciu Jutlandii" Gabriela Axela oraz w już jak najbardziej współczesnym filmie "Uncovered" Jima McBride'a.

Trzeci rok studiów przyniósł wyjazd do Paryża. Szlifując język i z bliska zapoznając się z kulturą francuską, Kate rozmyślała o swojej przyszłości. Musiała wreszcie dokonać wyboru: nauka czy kariera? Zdecydowała się na aktorstwo. Po powrocie do Londynu związała się z grupą teatralną Thelma Holts Theatre Company, z którą objechała całą Anglię, grając w inscenizacji "Mewy" Antoniego Czechowa. Udało się jej przekonać Johna Schlesingera, aby zaangażował ją do telewizyjnej adaptacji jej ulubionej książki autorstwa Stelli Gibbons - "Farma na odludziu". Posypały się pochlebne recenzje, a Kate jeszcze w tym samym roku wystąpiła obok sir Johna Gielguda i Aidana Quinna w horrorze "Nawiedzony" Lewisa Gilberta. Sukcesem okazała się rola w lekkiej komedii Stefana Schwartza - "Polowanie na grube ryby", za którą została nagrodzona na Katalońskim Festiwalu Filmowym w Sitges w Hiszpanii. Po występie w filmie "Emma" według powieści Jane Austen, zadebiutowała wreszcie w USA. Rola Charlotte Pingress w "Rytmy nocy" Whita Stillmana, opowiadającym o dyskotekowym pokoleniu lat 80., przyniosła jej nagrodę Koła Londyńskich Krytyków Filmowych. Ciepło został oceniony jej występ w ekranizacji powieści Henry'ego Jamesa - "Złota", wyreżyserowanej przez Jamesa Ivory'ego. Rolę w "Pearl Harbor" otrzymała po tym, jak odrzuciła ją Charlize Theron.

W życiu prywatnym Kate związana jest z aktorem, Michaelem Sheenem. Ma z nim córeczkę Lily, która zawsze towarzyszy jej na planie. Aktorka znana jest ze swojego ostrego języka, dużo przeklina i nie może przestać palić.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 lipca 1973

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 170 cm

mąż Len Wiseman (09.05.2004 - 05.11.2019, rozwód)
Ma przyrodnią siostrę Samanthę.
Była brana pod uwagę do roli Sophie Neveu w filmie "Kod da Vinci". Ostatecznie w filmie zagrała Audrey Tautou.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ten jej uśmiech, te oczy, co tu dużo pisać - jest po prostu zjawiskowa.

Ona w wieku 43 lat wygląda lepiej niż jak miała 20. Fakt autentyczny ;)

taką sobie, ale ciało i buzię ma najwyższych lotów. Przy niej chowają się te wszystkie wymalowane gwiazdy o egzotycznej urodzie. Być może w jej przypadku jestem mało obiektywny, niemniej piękniejszej nie widziałem.

JEST CUDOWNA

użytkownik usunięty

ISTNE CUDO, BOGINI BOGIŃ, LUBIĘ JĄ

byłaby świetna w tej roli razem z Affleckiem