Forest Whitaker 

Forest Steven Whitaker

7,8
34 197 ocen gry aktorskiej
Forest Whitaker
Ukończył California Polytechnic Institute i rozpoczął studia w konserwatorium University of Southern California na wydziale dramatu i opery, ponieważ zamierzał zostać klasycznym tenorem, jednak zdecydował się na aktorstwo, które studiował w Drama Studio w Londynie. Jego debiutem filmowym była rola sportowca w filmie młodzieżowym "Fast Times At Ridgemont High" (1982). Whitaker zajmuje się także reżyserią i produkcją filmową. Jego debiutem reżyserskim był film telewizyjny "Strapped" (1993), zrobił także teledysk Whitney Houston "Exhale (Shoop Shoop)". Forest ma dwóch braci Kenn Whitaker i Damon Whitaker. Na festiwalu w Cannes 1988 roku otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora za rolę w filmie "Bird".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 lipca 1961

miejsce urodzenia: Longview, Teksas, USA

wzrost: 188 cm

Oscar
Zdobył Oscar, 21 innych nagród i 25 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Keisha (od 4.05.1996), 2 córki: Sonnet Noel (ur. 3.10.1996) i True Isabella Summer (ur. 2.07.1998)
Ma dwóch młodszych braci: Damona i Kenna oraz starszą siostrę Deborah.
W 1982 roku ukończył dramat i operę w Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (Kalifornia, USA), a także ukończył Drama Studio London w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Razem z żoną Keishą Nash ma 4 dzieci - z ich małżeństwa 2 córki: Sonnet i True. Pozostała dwójka to dzieci z wcześniejszych związków. Forest ma syna Oceana, a Keisha córkę Autumn.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych