PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1301}

Skrzypek na dachu

Fiddler on the Roof
8,0 66 602
oceny
8,0 10 1 66602
8,4 17
ocen krytyków
Skrzypek na dachu
powrót do forum filmu Skrzypek na dachu

Kocham musicale, tak tego nienawidzę. Odrzuca mnie, podchodziłam już do niego niechętnie na "dzień dobry", bo jest tam piosenka której szczerze nie znoszę (If I were a rich man) Nie wiem czy to wynikało z wykorzystywania tego motywu do mn. reklam w tv lub filmach, ale chciałam być sprawiedliwa! To jedna piosenka, może mi się spodoba obejrzę cały film. Trzy godzinny film o Skrzypku (jak sądziłam) no okej...to dość normalne musicale trwają średnio 2,5-3h. Ciągle jest okej. W rzeczywistości dostaję jakieś straszne badziewie o żydowskiej kulturze, wątek ze skrzypkiem tak naprawdę bezsensowny, muzyki mało, śpiewania jeszcze mniej, piosenki kiepskie. Z trudem, fizycznym wręcz cierpieniem przetrwałam pierwszy akt. Potem miałam dość. Uszy krwawiły, artystyczna strona duszy cierpiała katusze, a rozsądek wolał już oglądać rozsnące paznokcie niż to. Ogólnie po 1,5h oglądania czuję się cholernie oszukana i skrzywdzona. Nie ukrywam, że oczekiwałam historii o skrzypku. No dobrze, po tej fali niechęci moje pytanie jest jak w temacie - jak zmienić nastawienie do tego? Ten film (ta historia!) to klasyk, zebrał naprawdę pokaźną grupę nagród, zachwycił ludzi. Dlaczego nie mnie? Nie mówię, że mam go uwielbiać, ale chcę kiedyś powiedzieć "tak, oglądałam. Bardzo mi się podobał" zamiast "nie polecam, to tortura!" Czy ktoś może mi streścić drugi akt? Znam siebie - bardzo często oglądając jakiś musical pierwszy raz zdarzyło mi się w nim zakochać na lub po drugim akcie. Możliwe, że tutaj też tak będzie, ale po pierwszym akcie...no cóż.
Nie mam nic do Żydów, ale nie na to liczyłam. Tak, przyznaję się - czytałam opis, ale się nim nie przejęłam zbytnio. Naiwnie sądziłam, że głowny bohater, jego syn albo ktoś z najbliższego otoczenia będzie skrzypkiem i to na nim skupi się cała akcja. Spodziewałam się raczej czegoś w stylu...Evity, Upiora w Operze, Elisabeth, Kotów...spodziewałam się, że głownym bohaterem właśnie będzie Skrzypek i to na nim będzie skupi się cały musical.
Jakieś propozycje? Jak się przekonać? Jakieś zachęty co do drugiego aktu?

Sasayaki

Edit: Nie ważne już. Obejrzałam drugi akt...zmarnowałam 3 godziny życia.

ocenił(a) film na 10
Sasayaki

XDDD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones