PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119749}

Skutki miłości

Le Conseguenze dell'amore
7,5 6 081
ocen
7,5 10 1 6081
8,2 9
ocen krytyków
Skutki miłości
powrót do forum filmu Skutki miłości

Ale cała intryga mocna i trzymająca.

bokser_Ken_Wywietrznik

A ja myślę, że taki reżyser jak Sorrentino wybrał ten tytuł nie bez powodu, tylko jeszcze nie wpadłem czemu ;-)

ocenił(a) film na 6
larupcki

uwaga spoiler!


Niezbyt dokładnie oglądałam film, więc mogę coś mylić, ale powód jest moim zdaniem taki, że gdyby dziewczyna nie miała wypadku, spotkałaby się z tym facetem i pojechaliby w góry, tak jak planowali. On się zawiódł, długo na nią czekał, w końcu zdecydował pojechać do tego mafioza, a jak to się skończyło, wiadomo. Oto skutki miłości. Szczerze mówiąc, oglądając końcówkę oniemiałam.

ocenił(a) film na 7
Maybee

Podzielam opinię. Muszę jednak przyznać, że przez pierwsze 80 min., rzeczywiście zastanawiałam się, dlaczego ten film ma właśnie taki tytuł ;)

ocenił(a) film na 7
Maybee

Pozwolę sobie dodać dodatkowo, że ona nie miałaby wypadku, gdyby wcześniej nie otrzymała prezentu "z miłości". Ale chyba w tym filmie o wiele różnych aspektów miłości i jej braku chodziło. Pada w pewnym momencie stwierdzenie z ust Titta, że nigdy tak naprawdę nie był kochany. A jednak wiele robi i robił z miłości: i nie idzie mi tylko o pierwszoplanowy wątek romansu, ale i fakt np. odcięcia się od rodziny, co w przypadku jego powiązań wydaje się jedynym wyjściem. Robi to, bo kocha, ale skutkiem owej decyzji okazuje się być wieczna samotność i depresja. Titta w pewnym, ogólnoludzkim sensie kocha także parę byłych właścicieli hotelu. Wiedząc, że jego życie jest przegrane, daje im szansę na odbudowę ich własnego itd.
W zasadzie, gdyby tak chcieć zgeneralizować, wychodzi na to, że wszystkie czyny, które w życiu Titta wypływają z miłości i są jej skutkiem - na niego działają destrukcyjnie.

ocenił(a) film na 6
ruararta

Zgadzam się. Smutne jest to że miłość, uczucie które powinno kojarzyć się ze szczęściem, w wielu przypadkach, tzn. dla wielu ludzi jest tylko cierpieniem lub destrukcją

ocenił(a) film na 9
bokser_Ken_Wywietrznik

myslę, że gdyby tytuł był bardziej adekwatny do treści filmu, byłby on obecnie bardziej znany...Szkoda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones