PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94359}

Smak życia

L'Auberge espagnole
7,0 15 751
ocen
7,0 10 1 15751
7,0 5
ocen krytyków
Smak życia
powrót do forum filmu Smak życia

Bohater filmu jedzie na Erasmusa do Barcelony jako student studiów podyplomowych ,mylę się? A z tego co wiem na Erasmusa nie można pojechać w ramach studiów podyplomowych. To jak to w końcu jest?

ava_3

Można jechać na studiach I, II i III stopnia. Na podyplomowych raczej nie. Moim zdaniem to był wynik złego tłumaczenia - w filmach sprzed kilku lat studia II stopnia (in. uzupełniające magisterskie) były tłumaczone właśnie jako podyplomowe, co nie jest prawdą. Podobnie było w "Kochanych kłopotach", gdzie Rory zastanawiała się, czy po college'u złożyć podanie na studia "podyplomowe", jak to zrobiła jej przyjaciółka (która wybierała się na uzupełniające).

Aguslava

Zaiste na Erasmusa można wyjechać tylko na ramach studiów licencjackich/magisterskich. Chyba jednak chodzi o pomyłkę filmową no to tytułowy bohater ma sporo lat jak na zwykłego studenta.

bioclub

A ile on miał lat? Mnie się mimo wszystko wydaje, że chodziło o studia magisterskie (nie zawsze ludzie studiują w takim trybie: 19 lat - matura -> 22 lata - koniec studiów licencjackich -> 24 lata - koniec mgr = zdarzają się różne przerwy, drugie kierunki i tak dalej. Sama mam koleżankę, która na Erasmusa wyjechała w wieku 29 lat, bo akurat studiowała 2. kierunek). Ja jednak obstawiam przy złym tłumaczeniu, ale trzeba by to sprawdzić z oryginałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones