PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=691454}

Smerfy: Legenda Smerfnej Doliny

The Smurfs: The Legend of Smurfy Hollow
6,2 1,4 tys. ocen
6,2 10 1 1377
Smerfy: Legenda Smerfnej Doliny
powrót do forum filmu Smerfy: Legenda Smerfnej Doliny

Niby stare dobre smerfy, 2D, płaskie, ale technika animacji inna, widać to niby gołym okiem, ale co najgorsze, nie umiem tego nazwać, co jest nie tak w porównaniu ze starymi.

GreenPunk

zapewne dubbing i głosy nie te:)

GreenPunk

wiadomo, stare lepsze ;)

ocenił(a) film na 6
GreenPunk

Jak dla mnie film całkiem niezły. Nic specjalnego, ale kilka razy się zaśmiałem.

Błąd jest w opisie. Dla ważniaka miało to być dziesiąte zwycięstwo z rzędu, nie dziewiąte. 9 razy z rzędu to on już wygrywał, ma zresztą 9 medali.

Gladiatorek

Nie podobało mi się w nim jednak to, że wymieszali 3D z 2D. Całość powinni zrobić albo w jednym, albo w drugim. Sądzę, że dobrze wypadłoby to w nowszej technice, nawiązującej do ostatnich "Smerfów" kinowych.

ocenił(a) film na 8
Anna_Sandstorm

Specjalnie to zrobili. Teraźniejsze smerfy 3d opowiadają starą historię, stąd 2D

ocenił(a) film na 1
GreenPunk

Co jest nie tak np. smerfne jagody zawsze były czerwone a tu niebieskie, dziwny wygląd Gargamela i Klakiera, Osiłek miał tatuaż serca na obu ramieniach a nie na jednym, Ważniak miał inny temperament, Śpiocha nazwano Leserem, reasumując żenada, wiele niezgodności z starszymi bajkami o smerfach, aż źle mi się oglądało.Kompletny brak profesjonalizmu ze strony autorów tego odcinka.

Piotr7123

Fakt, Ważniak zachowywał się zupełnie jak nie Ważniak. Rola zwycięzcy zawodów zupełnie nie pasowała do niego, zwłaszcza że zawsze odstawiał erudycję Smerfom na temat zasad moralnych i porządku. A tu taka ściema z jagodami z jego strony...

ocenił(a) film na 8
GreenPunk

Kiedyś filmy po klatkowe były robione zupełnie inaczej. Kiedyś rysunki były rysowane na foliach celofanowych - takich kalkach jakby przezroczystych, umieszczane były na danym tle, robione zdjęcie, zmieniano rysunek na kolejny, przesuwano, tło robiono zdjęcie. A ta animacja 3d, to rysunki z komputera, innej jakości, klatki są idealnie w czasie porozkładane, jakość względnie wzrosła.
Ale i tak szczerze mówiąc, ta animacja z serii smerfów podoba mi się najbardziej.

ocenił(a) film na 3
Carianna

Nijak ma się to np do tego co napisał Piotr7123 ...

ocenił(a) film na 8
Vanillia

Odpowiedź byłą kierowana fo GreenPunka. Więc nic dziewngo, że ma się nijak do Piotra:)

ocenił(a) film na 3
Carianna

Teraz już nie jestem w stanie zanalizować co miałam na myśli i jaka była moja interpretacja, i myśl przewodnia, pewnie moja nieuwaga.

ocenił(a) film na 7
Carianna

Technika z roku na rok idzie do przodu, nawet z grafiką 2D.